Закинув київську квартиру: у київському будинку Кличка пошарпаний під'їзд та двері

Читать на русском

Відтоді, як міський голова переїхав до заміського шале на березі Київського моря, під'їзд, де розташована його двоповерхова квартира-пентхаус, втрачає лоск

Читать на русском
Віталій Кличко закинув київську квартиру, що позначилось на стані під'їзду
На одвірку можна помітити сліди часу - оббите зовнішнє оздоблення, помітно сколи від ударів гострими предметами

Відтоді, як міський голова переїхав до заміського шале на березі Київського моря, під'їзд, де розташована його двоповерхова квартира-пентхаус, втрачає лоск

Віталій Кличко певний час не мешкає у власній київській квартирі. У середині лютого Інформатор писав про те, що міський голова переїхав до заміського шале на березі Київського моря. А нині під'їзд та двері до нього в будинку, де знаходиться київська квартира Віталія Кличка, виглядають пошарпаними та потребують ремонту.

Під'їзд у будинку за адресою вул. Богдана Хмельницького, 30/10, де знаходиться дворівнева київська квартира-пентхаус міського голови, зовні має досить пошарпаний та "втомлений" вигляд. На одвірку можна помітити сліди часу - оббите зовнішнє оздоблення, помітно сколи від ударів гострими предметами. Так само й двері до під'їзду: на дерев'яній лицевій поверхні залишилися рештки клею від оголошення, яке хтось наліплював, ймовірно, декілька років тому, саме дерево зачовгане (втім, це додає під'їзду жилого вигляду).

Також днями до будинку Кличка прибудували літню терасу, про що також писав Інформатор. Кияни почали залишати скарги на неї на лінію "15-51", закликаючи знести цю архітектурну форму, яка аж надто "залізла" на тротуар. Але депутати Київради дослідили документи і з'ясували: терасу встановлено цілком законно. Мовляв, якимось чином власники отримали дозвіл у департаментах містобудування та охорони культурної спадщини.

Ймовірно, будівлю обслуговує не ЖЕК, а ОСББ, створена для управління та утримання будівлі. За адресою "Богдана Хмельницького, 30/10" ще 2008 року було зареєстровано ОСББ "Рим", а от чи утримує воно саме цей будинок, зрозуміти складно. Його уповноважена особа, Андрій Андрієнко, є керівником чи підписантом ще в десятку організацій по всій країні - від Харкова, де він заснував благодійні фонди "Відень" та "Харітативна служба допомоги", до Таїрового на Одещині (там він керує КП "Житлово-комунальне підприємство "Таїрове" місцевої селищної ради).

Будинок Самсонова, про який писав Михайло Булгаков

Зазначимо, що будинок, у якому має квартиру Кличко, було побудовано у 1901 році, як дохідний, купцем Миколою Самсоновим (йому також належали кілька споруд на Подолі). Архітектором став Микола Яскевич, а сам Кличко називав у числі зодчих Андрія-Фердинанда Краусса, київського архітектора, відомого завдяки низці будівель на Великій Васильківській та знаменитому кутовому будинку поруч з Бесарабським ринком (до революції там розміщувався готель "Пале-Рояль").

Доречі, будинок Кличка був увічнений у романі "Біла гвардія" Михайлом Булгаковим. У нього він поселив мадам Анжу, саме тут вона, нібито, хазяйнувала в магазині-ательє "Паризький шик". Саме такий магазин дійсно був у цьому будинку напочатку минулого сторіччя, і в ньому навіть давали костюми напрокат. Хазяйку, щоправда, звали Ольгою.

Чи пускають у стрип-клуб в будинку Кличка під час тривоги і як мер помилився з нагородою

Нагадаємо, наприкінці 2023 року Інформатор писав, що у підвалі будинку в центрі Києва, де мешкає мер столиці Віталій Кличко, за проєктом має бути бомбосховище для мешканців. Але вже давно там розташований стриптиз-клуб Tootsie. Пересічні громадяни дійсно можуть скористатися закладом як укриттям під час повітряної тривоги, але є одна умова.

Також Інформатор писав про те, що київський міський голова Віталій Кличко нагородив колегу з польського міста Кракова відзнакою "За сприяння обороні Києва". Незважаючи на участь у добробуті української столиці, Яцек Майхровський не сприяв і не сприяє, власне, обороні: він не знаходився на території Києва у момент наступу росіян, не був членом добровольчих формувань, та навіть волонтером його назвати не можна. Відтак, мер помилився, дещо знецінивши вагу власної ж нагороди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.