Мер доручив опрацювати заходи після повторного звернення щодо смороду й загиблої риби у водоймах Голосієва.
Міський голова Києва Віталій Кличко доручив директору Департаменту захисту довкілля КМДА Іванову опрацювати заходи з порятунку Горіхуватських ставків у Голосіївському парку після повторного звернення активістів. У ставках уже запустили живі мікроорганізми для очищення замуленого дна, однак мешканці Голосіївського району наполягають, що цього недостатньо, і вимагають комплексного вирішення проблеми забруднення. Пару тижнів тому в ставках вкотре виявили загиблу рибу та тухлий запах від води, а компанія "Плесо" зробила висновок про критичний екологічний стан водойм.
Громадська активістка Вікторія Пташник разом із місцевими мешканцями підняла цю проблему перед міською владою і направила повторне звернення на ім'я Кличка з проханням взяти питання під особистий контроль, повідомивши про формальну відписку, яку раніше отримала від Департаменту захисту довкілля КМДА. Про це вона розповіла у своєму дописі на Facebook.
"За пару годин пан Кличко організував нараду з цього питання, погодився, що проблема серйозна, дав доручення директору Департаменту Іванову в моїй присутності і пообіцяв контролювати", - написала Вікторія Пташник.
Активістка додала, що мер готовий долучатися й реалізовувати необхідні заходи, як тільки визначать, що і як краще зробити. Директор департаменту Іванов, у свою чергу, повідомив, що найближчим часом планують організувати зустріч з Інститутом гідробіології НАН, який має допомогти знайти шляхи ефективного очищення ставків.
"Звісно, всі ці наради і зустрічі забирають час і можуть давати марні очікування. Однак я пропоную цього разу добитися очищення водойм", - зазначила Пташник.
Активістка звернулася до підписників з проханням поділитися ідеями щодо шляхів очищення ставків, аби підняти ці пропозиції на майбутній зустрічі з Департаментом та Інститутом гідробіології.
Проблема Горіхуватських ставків має довгу історію: депутатка Київради Олеся Пинзеник понад рік порушує це питання перед міською владою. За її словами, причиною забруднення та замулення водойм стали недобудовані водоочисні споруди, які так і не почали функціонувати, через що вода у ставках неприємно пахне гниллю, а самі озера покриті мулом і сміттям.
Водойми розташовані на території національного природного парку "Голосіївський" і мають значну природоохоронну, рекреаційну та естетичну цінність для Голосіївського району. Втім, роками чиновники обмежувалися формальними констатаціями критичного стану водойм, не вирішуючи проблему по суті.
Раніше Інформатор повідомляв, що у Києві можуть нарешті почати порятунок гнилих та замулених Горіхуватських ставків - тоді депутатка Пинзеник вперше публічно назвала причину жалюгідного стану водойм і почала домагатися конкретних дій від міської влади.
Також ми писали, що на Совських ставках, які суд повернув громаді міста, Київрада вже провела благоустрій території - навели лад з аварійними деревами та встановили урни й еколавочки для відпочинку. Ці приклади показують, що за наполегливості мешканців і депутатів проблемні водойми столиці можуть таки дочекатися уваги влади.