Вийшов з СІЗО під заставу і одразу назад: у справі начальника Бучанського ТЦК знайшли нові докази корупції

Щойно за посадовця внесли мільйон гривень, аби він опинився на свободі, як слідчі СБУ повідомили про нову підозру, а сума застави збільшилась у 18 разів

гроші ТЦК
У зловмисника та його спільників під час обшуків знайшли понад мільйона доларів готівкою

В начальника Бучанського ТЦК не склалося з виходом на волю. Його затримання в середині серпня разом із двома спільниками зупинило налагоджену схему підготовки підроблених документів про непридатність до служби за станом здоров’я. Прокурори доводять, що ділки не тільки готували повний пакет “доказів” важких хвороб, зокрема фіктивних меддовідок, а й забезпечували супровід під час проходження військово-лікарської комісії, тобто “непридатність під ключ”.

Те, що очільник ТЦК добре заробив на цій схемі, стало зрозуміло ще під час обшуків. Як повідомляють у СБУ, з 1,2 млн доларів, знайдених у всіх трьох зловмисників, майже половина сума зберігалась у спеціально облаштованих схованках під підлогою та за обшивкою стін в оселі начальника Бучанського ТЦК. Ще б пак, коли вартість “пакету послуг” становила 37 тисяч доларів для однієї людини. У серпні слідчі Служби безпеки повідомили затриманому і двом його спільникам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу: перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань та неправомірна вигода, надана службовій особі. Але за рішенням суду посадовець отримав шанс вийти на волю під заставу в 1 мільйон гривень. 

“Утім, одразу після внесення відповідної суми застави слідчі Служби безпеки повідомили посадовцю про нову підозру, що не дозволило йому вийти на волю. Цього разу, за матеріалами військової контррозвідки СБУ, злочинні дії зловмисника кваліфіковано за ст. 368-5 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення)”, - повідомляють у СБУ.

Щоправда, внести заставу все ще можливо, хоча її сума суттєво збільшилась - наразі це 18 млн грн. Проте зловмисник поки залишається під вартою, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Скандали з ТЦК

Останнім часом пішла нова хвиля скандалів, пов'язаних із поведінкою співробітників ТЦК та застосуванням ними сили в ході заходів щодо мобілізації. Об'єднує всі ці випадки одне: за версією самих ТЦК, їх військовослужбовці ніколи ні в чому не винні: ні коли б'ють людину на вулиці у Харкові чи в ТЦК у Мукачеві, ні коли штовхають жінку в Одесі, ні коли на Закарпатті у військкоматі вмирає черговий мобілізований та омбудсмен підозрює, що його побили. Винні завжди самі громадяни чи їхній стан здоров'я, а свідчення очевидців і навіть відео у соцмережах завжди "вирвані з контексту".

Свавілля воєнкомів стимулюється і бездіяльністю силових органів: правоохоронці не поспішають оформляти правопорушення, пов'язані з перевищенням військових своїх повноважень і передавати їх до суду, і швидко реагують лише у випадках, коли громадяни нападають на співробітників ТЦК, але не навпаки.

Нагадаємо, українці масово скаржаться на дії ТЦК. Омбудсмен Дмитро Лубінець отримав понад 1,6 тисячі звернень. Також повідомлялося, що на машинах ТЦК ставлять РЕБ, щоб мобілізовані не могли нікому зателефонувати

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube