У Київському ТЦК поскаржилися, що на територію воєнкомату проривалися невідомі, їх зупинили силою

Ті ж особи намагалися перешкоджати виїзду військової автомобільної техніки з території збірного пункту

Шеврон ЗСУ, призовники, ТЦК, блокпост
Працівники ТЦК у Києві застосували фізичну силу до невідомих, які намагалися прорватися на пункт збору мобілізованих

У Києві невідомі намагалися проникнути на територію об'єкту Міноборони України, що знаходиться під охороною. Крім того, ті ж особи намагалися перешкоджати виїзду військової автомобільної техніки з території збірного пункту. Військовослужбовці "застосували фізичний вплив", намагаючись уникнути серйозних наслідків. 

Інцидент стався на збірному пункті Київського ТЦК. За даним фактом призначено службове розслідування. Про це у суботу, 5 вересня, заявив у Facebook Київський міський ТЦК.

"Військовослужбовці Київського МТЦК, застосовуючи фізичний вплив в межах службових повноважень, зупинили невідомих осіб і не дали їм протизаконно потрапити на військовий об'єкт. Наголошуємо: під час дії правового режиму воєнного стану перешкоджання діям підрозділів Збройних Сил України може каратися відповідно до Кримінального Кодексу України", - зазначили в ТЦК.

 У коментарях до посту читачі вирішили допомогти співробітникам ТЦК із версіями. Там припускають, що на територію об'єкта намагалися потрапити не "невідомі", а родичі схоплених на вулиці громадян.

Скандали з ТЦК

Останнім часом пішла нова хвиля скандалів, пов'язаних із поведінкою співробітників ТЦК та застосуванням ними сили в ході заходів щодо мобілізації. Об'єднує всі ці випадки одне: за версією самих ТЦК, їх військовослужбовці ніколи ні в чому не винні: ні коли б'ють людину на вулиці у Харкові чи в ТЦК у Мукачеві, ні коли штовхають жінку в Одесі, ні коли на Закарпатті у військкоматі вмирає черговий мобілізований та омбудсмен підозрює, що його побили. Винні завжди самі громадяни чи їхній стан здоров'я, а свідчення очевидців і навіть відео у соцмережах завжди "вирвані з контексту".

Свавілля воєнкомів стимулюється і бездіяльністю силових органів: правоохоронці не поспішають оформляти правопорушення, пов'язані з перевищенням військових своїх повноважень і передавати їх до суду, і швидко реагують лише у випадках, коли громадяни нападають на співробітників ТЦК, але не навпаки.

Нагадаємо, українці масово скаржаться на дії ТЦК. Омбудсмен Дмитро Лубінець отримав понад 1,6 тисячі звернень. Також повідомлялося, що на машинах ТЦК ставлять РЕБ, щоб мобілізовані не могли нікому зателефонувати

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube