Високі технології вже поряд: на Київщині ліки доставлятимуть безпілотниками

Читать на русском

У Немишаївській громаді розповіли про пілотний проєкт з доставки ліків до віддалених амбулаторій за допомогою дронів, що виконується спільно із МОЗ України

Читать на русском
Проєкт доставки ліків до місцевих амбулаторій безпілотниками у Київській області
Селищна рада повідомляє про особливості БПЛА - він матиме білий фюзеляж, червоні крила, маркування жовто-блакитними кольорами

У Немишаївській громаді розповіли про пілотний проєкт з доставки ліків до віддалених амбулаторій за допомогою дронів, що виконується спільно із МОЗ України

Немишаївська селищна рада 19 квітня повідомила про початок реалізації проєкту доставки ліків до місцевих амбулаторій за допомогою безпілотників. Проєкт реалізують спільно МОЗ України та Немишаївська ОТГ. Причому у першу чергу доставлятимуть ліки, які виписують сімейні лікарі по державній програмі "Доступні ліки".

Ліки доставлятимуть до віддалених амбулаторій, пишуть у Немишаївській селищній раді. Сам населений пункт розташовано у 10 км від Бучі у Київській області. Проєкт пілотний, його реалізують разом місцева ОТГ та МОЗ України. Передовсім доставлятимуть повітряним шляхом ті ліки, що куплені по держпрограмі.

"Відрізнити цей безпілотник від інших можна звернувши увагу на його особливості: в нього білий фюзеляж, червоні крила, маркування жовто-блакитними кольорами, і навігаційні вогники, що блимають на кінцях крил. Безпілотник працює майже безшумно на електричних двигунах", - зазначають у Немишаєві.

Також місцева влада просить мешканців регіону не вживати заходів при появі такого безпілотника. Зокрема, не телефонувати до поліції (чи, тим більше, не намагатися збити його власними силами).

Вакансії пов'язані із БПЛА у Києві та ціле комунальне підприємство, що складатиме дрони

Нагадаємо, у середині березня Інформатор розповідав, що у Києві з'являється все більше вакансій із явно "військовим" ухилом. Так, підприємствам, що займаються складанням безпілотників, потрібні інженери, які будуть програмувати чи розробляти електродвигуни для БПЛА. На держпідприємства потрібні екскаваторники, а муніципальній охороні - водії. Цікаво, що спектр доходів, які пропонують роботодавці, досить широкий - від 22 тис грн для звичайних робітників до 250 тисяч - для ексклюзивних фахівців.

Київрада планує створити комунальне підприємство із виробництва безпілотників. Його капітал складе 400 млн грн, підпорядковуватиметься воно Департаменту муніципальної безпеки. А працюватимуть на виробництві чиновники КМДА, плюс співробітники інших комунальних підприємств, що мають інженерну освіту. Саме в цьому і може полягати "тролінг" Віталія Кличка з боку опозиційних депутатів у Київраді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.