Вчитель, що обізвав підлітка "сєпарською гнидою", вже з ним порозумівся - директорка школи

Хоч у Департаменті освіти КМДА і стверджують, що є діалог між усіма сторонами конфлікту, Омбудсмен Дмитро Лубінець наполягає на проведенні розслідування інциденту правоохоронцями, у такому випадку вчителеві загрожує кримінальна відповідальність

Скандал із дискримінаційним ставленням до дитини-переселенця у школі Києва
Вчитель фізкультури Віталій Дзюбенко дозволив собі образити школяра, назвавши того "сєпарською гнидою"

Історія з дискримінацією учня київської школи №37, де напочатку травня вчитель фізкультури образив хлопця з Донбасу, назвавши його "сєпарською гнидою" та застосував до нього фізичну силу, що було зафільмовано самим учнем, отримала продовження. Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив про ознаки кримінального правопорушення з боку педагога і попросив про розслідування з боку правоохоронних органів. Тим часом, директорка школи розповіла, що учасники конфлікту нібито вже "порозумілися".

"Є ознаки кримінального правопорушення"

Інформатор розповідав про історію в деталях: вчитель фізкультури, Віталій Дзюбенко, дозволив собі образити школяра, дискримінувавши того за місцем походження (хлопець є переселенцем з Луганщини). Крім того, з вуст вчителя пролунала погроза, буквально вона звучала так: "єслі я тебе чіпну, реанімація не спасе!" - відтак, не відреагувати на ситуацію київські та вищі державні посадовці просто не могли.

Найпершим висловився Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Омбудсмен звернувся до правоохоронних органів, попросивши розслідувати справу і взявши її на контроль. Лубінець зазначив, що поведінка вчителя має ознаки кримінального правопорушення: той погрожує школяреві вбивством, наносить тілесні ушкодження.

"А якщо додати до цього обставини, які обтяжують покарання, – висловлювання, що несуть дискримінаційний характер, можна ймовірно припускати, що порушення вчинили на ґрунті ненависті, і за 161 статтею Кримінального кодексу України дії визначаються, як розпалювання ненависті за ознакою соціального походження та місця проживання", - зазначив Омбудсмен.

Інформатор вже писав, що дії вчителя дійсно можна кваліфікувати за ст.161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності тощо) - у поєднанні з насильством чи погрозами, а їх чітко чути на відеозаписі, викладачеві можуть присудити чималий штраф (від 8,5 до 17 тис грн), або й позбавлення волі від 2 до 5 років, позбавивши права обіймати певні посади.

"Учасники конфлікту порозумілися"

Трохи згодом позицію освітян виклали на порталі Департаменту освіти і науки КМДА. Там повідомили, що Управління освіти Голосіївської РДА спільно з адміністрацією школи №37 та ювенальною превенцією розглядають ситуацію, підсумком чого стануть "управлінські рішення". Також там нагадали, що, відповідно до ст.23 Закону "Про освіту" держава гарантує автономію закладам освіти, у т.ч. школам - і у тому ж числі, це кадрова автономія.

Відтак, кінцеве рішення про долю вчителя залежатиме від того, чи зможе він порозумітися з учнем, якого образив, його батьками та педагогічним колективом самої школи. Останній, доречі, так і не вийшов на зв'язок - телефони школи мовчать так само, як і напередодні. Але керівниця навчального закладу Ірина Бабка дала один-єдиний відеокоментар з приводу скандалу телеканалу "Київ". Вона підтвердила факт проведення спільної зустрічі між представниками адміністрації школи, Управління освіти (району) та Департаменту (КМДА) та ювенальної превенції.

"На зустрічі обговорили питання даної ситуації. Учасники конфлікту порозумілися, наразі триває розгляд ситуації, за підсумками якого будуть прийняті управлінські та організаційні рішення. Навчальний заклад зацікавлений у створенні безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу", - додала директорка школи №37 Ірина Бабка.

За дитину треба боротися, "як левам": усе про випадок побиття та булінгу у київській школі

Нагадаємо, наприкінці квітня у Києві стався ще один трагічний інцидент, коли однолітки побили школяра, спричинивши сильні ушкодження внутрішніх органів. Ситуація ускладнилася через те, що дитина не розповіла батькам про конфлікт - у підсумку, за 10 днів після бійки хлопчику довелося робити операцію. Сама ж сварка нібито трапилася через те, що хлопець дивився мультфільм російською мовою.

Попри заяви адміністрації школи про те, що, буцімто, інцидент стався не через булінг дитини, про факт наявності цькування хлопця повідомив Омбудсмен Дмитро Лубінець. А відтак, Інформатор вирішив детално дослідити тему булінгу разом з гостьовою дослідницею Прінстонського університету у США, головою ГО "Студена" Настею Мельниченко. У інтерв'ю нам вона розповіла головний засадничий принцип дій батьків у такій ситуації: за свою дитину потрібно боротися, "як левам".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ