Історія 50Avenue в Києві: забудовника змушують прибрати фундамент зі скверу

Читать на русском

Все залежить від рішення суду

Читать на русском
Забудовника змушують прибрати фундамент БФК зі скверу “Слава танкістам”
Забудовника змушують прибрати фундамент БФК зі скверу “Слава танкістам”

Все залежить від рішення суду

Не дивлячись на те, що будівництво скандального БФК “50Avenue” на пр. Перемоги в Києві фактично заборонили, історія навколо цього проєкту має продовження. Буде ще одне судове рішення, від якого залежить, чи приберуть фундамент зі скверу «Слава танкістам», чи ні.

Ціна питання 16 мільйонів

Нещодавно власник землі під “запланованими” будівлями – ТОВ “Шулявка” – змогло в судовому порядку розірвати договір суперфіцію, відповідно до якого ділянка була передана під забудову ОК “Ексон Прем`єр Шулявська”.

Компанія змогла переконати служителів Феміди у тому, що землекористувач порушив терміни будівництва і взагалі не зможе реалізувати свої наміри через відсутність дозвільних документів.

“Ціна питання” досить вагома – зокрема, після введення БФК в експлуатацію вказаний кооператив повинен був би передати ТОВ “Шулявка” різних приміщень на загальну суму 16 млн гривень. Тепер же ОК “Ексон Прем`єр Шулявська”, у випадку невдачі в суді апеляційної інстанції, повинен буде повернути ділянку у тому стані, в якому отримав – без вже “залитого” фундаменту, наскладованих будматеріалів тощо.

Найближчим часом Північний апеляційний господарський суд розгляне справу №910/6064/23 щодо розірвання договору суперфіцію (забудови) ділянки на просп. Перемоги, 50-А, на якій до 2022 року будувався скандальний багатофункціональний комплекс (БФК) “50Avenue”.

Позивачем у даній справі виступає власник цієї землі ТОВ “Шулявка”, відповідачем – обслуговуючий кооператив (ОК) “Ексон Прем`єр Шулявська”.

Через що судяться

У червні 2018 року між ТОВ “Шулявка” і ОК “Ексон Прем`єр Шулявська” було укладено договір про встановлення права користування ділянкою площею 0,31 га на просп. Перемоги, 50-А для забудови. Згідно з цією угодою, земля була передана кооперативу “для здійснення будівництва об'єкта нерухомості, інших господарських споруд, необхідних для їх обслуговування”. За умовами договору, суперфіціарій мав використовувати цю ділянку відповідно до її цільового призначення – "для будівництва, експлуатації та обслуговування торгово-офісного комплексу з рестораном швидкого харчування та благоустроєм та озелененням скверу".

Дана угода була розрахована на 10 років, але сторони погодили і конкретні терміни різних етапів. Також цим договором було передбачено, що до моменту введення будівлі в експлуатацію кооператив мав сплачувати власнику землі щомісячну плату за користування ділянкою в розмірі 40,3 тис. гривень.

Надалі, після того, коли об'єкт був би офіційно “готовий для використання”, ОК “Ексон Прем`єр Шулявська” замість грошових коштів мав передати ТОВ “Шулявка” 19% усіх “корисних (ефективних) площ всіх видів приміщень” в цьому об'єкті – торгові площі загальною площею 2000 кв.м. на першому та другому поверхах, а також апартаменти і паркінг (машиномісця). Угодою передбачалося, що загальна вартість переданого майна мала скласти 16 млн гривень.

В обґрунтування своїх позовних вимог у ТОВ “Шулявка” зазначили, що ОК “Ексон Прем`єр Шулявська” всупереч умовам договору не здійснював щомісячних оплат за користування ділянкою у період з грудня 2021 року по квітень 2023 року. Крім того, компанія-позивач вказала, що фактично земля відповідачем не використовується для забудови, будівельні роботи протягом 4 років 10 місяців не проводилися і кооператив не виконав умови угоди щодо передачі у власність ТОВ “Шулявка” об`єктів нерухомості. Більше того – за інформацією компанії-землевласника, кооператив отримав від Департаменту містобудування та архітектури КМДА відмову в наданні МУО для проектування “БФК з благоустроєм і озелененням скверу на проспекті Перемоги, 50-А”, і така відмова 19 січня 2023 року була визнана Верховним Судом правомірною. В ОК “Ексон Прем`єр Шулявська” з цими позовними вимогами не погодилися.

Хто стояв за суперечливою забудовою

За даними аналітичної системи Youcontrol, столичне ТОВ "Шулявка" (нинішній власник землі) було створено у червні 2007 року. Кінцевим бенефіціаром компанії є громадянин України Віктор Слюсар (проживає у Литві), керівником – Ніна Янкаускас.
Київський ОК “Ексон Прем'єр Шулявська” (суперфіціарій ділянки) було зареєстровано у квітні 2017 року. Засновниками кооперативу є американська компанія “Exon Group LLC”, а також мешканець Києва Іван Влад та громадянин Ізраїлю Йозеф Москович, який проживає в селі Петропавлівська Борщагівка Київської області (останні двоє вказані як кінцеві бенефіціари цього ОК). Керівником кооперативу вказано Михайла Бокоча.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.