Уроки толерантності для киян: кінотеатр Жовтень спаплюжили перед показом фільму на ЛГБТ-тематику

Читать на русском

Стіни та афішу розмалювали написами, що ображають гідність представників ЛГБТ-спільноти

Читать на русском
Конфлікт через ЛГБТ у Києві
Образливі написи з'явилися на стінах та афішах кінотеатру "Жовтень" зранку у неділю, 11 лютого

Стіни та афішу розмалювали написами, що ображають гідність представників ЛГБТ-спільноти

Будівлю столичного кінотеатру "Жовтень" обмалювали гомофобними написами напередодні показу українського фільму "Уроки толерантності". Інцидент стався у неділю, 11 лютого. Постраждали стіни та сітілайти, зокрема, ті, у яких було виставлено афішу фільму.

Про це повідомляє кінотаетр "Жовтень" у дописі на Facebook. Його співробітники виклали фото з написами, де принижується ЛГБТ-спільнота, та світлиною ймовірного хулігана, який тримає в руці предмет, схожий на балончик з фарбою. Також вони пов'язали інцидент саме з показом фільму, у якому висміюється ставлення суспільства до ЛГБТ-тематики.

Хулігани залишили принизливі написи. Фото: Facebook "Жовтня"
Хулігани залишили принизливі написи. Фото: Facebook "Жовтня"

"Поки наша нація бореться за свою свободу, за свободу волевиявлення, демократію, за повагу до особистого вибору - деякі наші співгромадяни досі підтримують російські наративи, адже це там переслідують і забороняють представників ЛГБТ спільноти... Невже вам на думку не спадає, що тим самим ви відтягуєте країну назад у радянську прірву, у совєтський союз, де не тільки сексу не було?!" - зазначили у кінотеатрі "Жовтень".

Співробітникам довелося відмивати написи. Фото: Facebook "Жовтня"
Співробітникам довелося відмивати написи. Фото: Facebook "Жовтня"

Комедійно-сатирична стрічка Аркадія Непиталюка "Уроки толерантності" є екранізацією п'єси "Гей-парад" Ігоря Білиця, яка днями викликала ще один скандал у Києві. За сюжетом, родина шкільної вчительки стає учасниками державної програми з євроінтеграції "Уроки толерантності", що може врятувати її родину від фінансових та інших, внутрішніх, негараздів. Єдиною умовою є поселити у себе на певний час представника ЛГБТ-спільноти.

Ймовірний хуліган потрапив на камери відеонагляду. Фото: Facebook "Жовтня"
Ймовірний хуліган потрапив на камери відеонагляду. Фото: Facebook "Жовтня"

Слід зазначити, що кінотеатр "Жовтень" вже не вперше привертає увагу до теми толерантності. Він періодично надає свої майданчики для суспільної дискусії. А у 2014 році кінотеатр навіть підпалили - саме під час сеансу одного з фільмів квір-програми кінофестивалю "Молодість" під назвою "Сонячний зайчик".

"Тоді було дві популярні версії: це зробили гомофоби і це зробили забудовники, маскуючись під гомофобів. Як трактувати нинішній випадок - будемо розбиратися. І, сподіваюся, це буде на трохи вищому рівні, ніж аналітика у соцмережах. Але у кожному разі особисто я це бачу як щось маргінальне", - зазначає у дописі на Facebook Лєна Чиченіна, відома українська арт-оглядачка.

Скандал перед театральною постановкою та інші ЛГБТ-заходи

Нагадаємо, коли минулого тижня Дикий театр вчергове анонсував проведення вистави "Гей-парад" у Києві, у Facebook деякі представники спільноти почали шпетити постановників і акторів, а разом з ними - і глядачів, закликаючи відправити їх "на ноль".

Втім, у червні в рамках одного з благодійних заходів без ексцесів провели панель за участі ГО "Українські ЛГБТ-військові за рівні права", в якій взяли участь відкриті ЛГБТ-військові, а модераторкою виступила відома травесті-леді Монро.

Дивіться також наше відео: розв'язка на перетині вулиць Полярної та Богатирської у Києві будується швидкими темпами - вже зведено два шляхопроводи довжиною по 125 метрів, бетонуються суцільні плити. Якими будуть наступні кроки, і коли відкриють проїзд, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.