Укрзалізниця отримала нові вагони для перевезення пасажирів з інвалідністю: де курсуватимуть

Укрзалізниця отримала нові вагони для перевезення пасажирів з інвалідністю: де курсуватимуть

Укрзалізниця отримала заключні 15 зі 100 нових пасажирських вагонів, замовлених у 2021 році за кошти державного бюджету. Ці 15 вагонів призначені для перевезення пасажирів з інвалідністю в кріслі колісному, деякі з них можуть використовуватися ще й як штабні, адже мають купе начальника поїзда. 

Про це розповіла пресслужба Укрзалізниці, передає Інформатор.

Побудовані в Україні "Крюківським вагонобудівним заводом" пасажирські вагони ще до війни стали основою для Поїзда Єднання, курсували країною в якості евакуаційних від самого початку повномасштабної війни. Після початку вторгнення виробництво не зупинилось, а отримані у 2022 році вагони використовувались у тому числі для історичних перевезень дипломатичних делегацій країн-союзників.

Нові вагони для пасажирів з інвалідністю регулярно курсуватимуть у складах поїздів з Києва:

  • на Кишинів,
  • Хелм,
  • Перемишль,
  • Харків,
  • Запоріжжя,
  • Кривий Ріг,
  • Херсон,
  • Одесу,
  • Львів,
  • Івано-Франківськ,
  • Чернівці.

А також в складі поїздів за маршрутами Одеса - Львів, Дніпро - Трускавець, Харків - Трускавець, Харків - Одеса, Харків - Івано-Франківськ, Харків - Хелм та Запоріжжя - Перемишль.

Замовлення вагону для перевезення людей з інвалідністю можливе при оформленні квитків через сайт https://booking.uz.gov.ua, при оформленні квитків у касі, а також через звернення до Контактного центру Укрзалізниці за номером 0 800 503 111. Детальнішу інформацію стосовно перевезення людей з інвалідністю можна дізнатись на сайті Укрзалізниці за посиланням https://www.uz.gov.ua/passengers/persons_with_disabilities/.

Що є у вагоні

У кожному такому вагоні передбачено інклюзивну вбиральню та одне безбар'єрне купе, вхід до них є ширшим для зручного проїзду на кріслі колісному, передбачено спеціальні спальні дивани зі зміною кута нахилу і фіксацією тіла, є місце для інвалідного візка та ремені для його закріплення, пульт з регулюванням освітлення, кнопкою виклику провідника, пристроєм гучномовного зв’язку з провідником.

В усіх інклюзивних вагонах встановлені рельєфні таблички зі шрифтом Брайля, нанесено контрастне маркування для людей з вадами зору, а вхідна група обладнана подовженими поручнями та складними пандусами. Кут нахилу пандуса у розрахунку застосування під низьку платформу складає не більше 15-16%.

Інші нові пасажирські вагони, отримані в рамках замовлення, вже традиційно обладнано кондиціонером, кулером з питною водою, сигналізацією на кожному купе, індикатором зайнятості вбиралень та кнопкою виклику провідника. Вагони мають збільшений обсяг багажного відділення та обладнані системами відеоспостереження в загальних зонах, вакуумними туалетами, сповивальними столиками, а також розетками та USB-портами біля кожного місця.

Укрзалізниця отримала нові вагони для перевезення пасажирів з інвалідністю: де курсуватимуть 1
Укрзалізниця отримала нові вагони для перевезення пасажирів з інвалідністю: де курсуватимуть 2
Укрзалізниця отримала нові вагони для перевезення пасажирів з інвалідністю: де курсуватимуть 3
Укрзалізниця отримала нові вагони для перевезення пасажирів з інвалідністю: де курсуватимуть 4
Укрзалізниця отримала нові вагони для перевезення пасажирів з інвалідністю: де курсуватимуть 5

Нагадаємо, в рамках договору ПАТ “КВБЗ” побудував та поставив Укрзалізниці 51 купейний вагон, 12 вагонів СВ, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в кріслі колісному, а також 17 штабних купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в кріслі колісному. Загальна вартість закупівлі склала 3,04 млрд гривень, вартість одного вагона - близько 30 мільйонів гривень.

Важливо відзначити, що 24 лютого Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект 8399 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», яким відновлено бюджетну програму з оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень, що дозволить як провести розрахунки за вже поставлені вагони, так і розпочати нові закупівлі рухомого складу у 2023 році.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Соломія Новосільська

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.