Фонд гарантування продає активи Златобанку з початковою ціною 10,6 мільярдів гривень

Читать на русском

Активи банку вже виставлялися на торги, проте не знайшли нових власників.

Читать на русском
Фонд гарантування вкладів, Златобанк, гроші
Златобанк хотів визнати себе банкрутом

Активи банку вже виставлялися на торги, проте не знайшли нових власників.

15 листопада у системі "Prozorro.Продажі" відбудеться аукціон з продажу одного з найдорожчих лотів банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів. На онлайн торги виставлено пов’язані між собою та з акціонерами банку активи "Златобанку". 

До лота включені активи, які частково перебувають у заставі НБУ. Переможець зможе отримати частку корпоративних прав у рибному ярмарку, який знаходиться у Києво-Святошинському районі. 

«Забезпеченням за кредитами виступають об’єкти нерухомості (у тому числі в Києві та Київській області), транспорт, обладнання, товари в обороті, а також майнові права на частку в статутному капіталі одного з позичальників», - йдеться у повідомленні Фонду гарантування вкладів.

На 1 вересня 2023 року серед застав за кредитами були житлова та комерційна нерухомість у Києві та Київській області, Дніпропетровській області, Севастополі, Сімферополі, Ялті та Горлівці на Донеччині, транспорт та обладнання у Запорізькій області та Києві. По деякім з цих активів ще у 2014 році були укладені угоди про розірвання договору іпотеки.

Скільки доведеться заплатити

Початкова ціна лота – 10,6 мільярда гривень. Торги відбуватимуться на пониження ціни.

Фонд гарантування продає активи Златобанку з початковою ціною 10,6 мільярдів гривень 1

 

«Початкова вартість лота автоматично покроково знижується, аж поки хтось з учасників не зупинить зниження. Далі відбувається етап закритих цінових пропозицій: інші учасники можуть запропонувати вищу ціну. Зрештою переможцем стає той, хто запропонував найбільшу суму», - повідомили у фонді.

На аукціоні можна буде купити права вимоги за кредитами, а не заставне майно. Тобто переможець отримає право вимагати від боржника повернення коштів, у тому числі через суд.

«Включені до складу лота активи до цього вже неодноразово виставлялися на торги, але не знайшли своїх покупців», - йдеться у роз’ясненнях щодо аукціону.

Що відомо про Златобанк

"Златобанк" заснували у 2008 році. Станом на липень 2014 року це був один з найбільших банків у першій 30-ці. Фінустанова була лідером в Україні з випуску платіжних карток системи American Express.

Проте 13 лютого 2015 року НБУ визнав "Златобанк" неплатоспроможним та ввів у нього тимчасову адміністрацію. 

«У зв’язку з тим, що АТ "ЗЛАТОБАНК" після закінчення робочого дня 12 лютого 2015 року всупереч вимогам Національного банку України здійснив операції зі значним ризиком для вкладників та інших кредиторів банку, Правління Національного банку України з метою захисту кредиторів банку та інтересів держави було змушене негайно прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних», - йдеться у поясненнях НБУ.

Ще в серпні 2014 року, за даними Нацбанку, клієнти банку скаржилися на його роботу. Тоді "Златобанку" призначили куратора. А вже у грудні 2014 року фінустанову віднесли до категорії проблемних.

Олену Якименко пов'язують з бізнесменом Юрушевим
Олену Якименко пов'язують з бізнесменом Юрушевим

Власницею банку зареєстровано Олену Якименко. Проте сайт «Наші гроші» пов’язував банк із бізнесменом Леонідом Юрушевим, бізнес-партнерами якого були Рінат Ахметов і міністр оборони Павло Лебедєв. Відомо, що Якименко була топменеджером в банку Юрушева «Форум», поки установу не продали. 

Юрушева ЗМІ пов'язують з двома українськими банками
Юрушева ЗМІ пов'язують з двома українськими банками

 

Одна з дочок Юрушева – Єлизавета є дружиною колишнього нардепа та ексголови Черкаської ОДА Олександра Скічко.

Як банк ліквідували

За інформацією сайту «ПроСуд», у 2015 році Фонд гарантування вкладів звинуватив "Златобанк" у значному завищенні вартості активів, у махінаціях з іпотекою та використанні незаконних схем виведення та розкрадання коштів.

НБУ звинуватив Златобанк у махінаціях
НБУ звинуватив Златобанк у махінаціях

Проте Верховний Суд прийшов на допомогу банку та постановив, що його ліквідація була незаконною. Це заблокувало процедуру виплат коштів вкладникам.

«У липні 2019 року вони перейменували банк на ПАТ “Злато”, змінили місцеперебування юридичної особи та спробували розпочати процедуру банкрутства банку відповідно до норм Кодексу про банкрутство, який жодним чином не регламентує банкрутство банків», - нагадали в НБУ.

Після того, як ВР прийняла антиколомойський закон, ліквідація банку продовжилася

Раніше Інформатор писав, що кредитори "Ельдорадо" виступають за банкрутство мережі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.