У напівзруйнованому бізнес-центрі 101 Tower в центрі Києва працюють 20% офісів: як і коли відновлять будівлю

Читать на русском

До БЦ "101 Tower" часто приїжджають фахівці з архітектури, проєктування, безпеки тощо, це може свідчити про наміри власників відновлювати споруду, щойно це буде можливим

Читать на русском
Як і коли відновлять будівлю БЦ "101 Tower"
Скло вікон, які пошкодила вибухова хвиля під час того самого удару в жовтні 2022-го, може триматися недостатньо міцно

До БЦ "101 Tower" часто приїжджають фахівці з архітектури, проєктування, безпеки тощо, це може свідчити про наміри власників відновлювати споруду, щойно це буде можливим

Одну з найкращих офісних будівель Києва, БЦ "101 Tower", що була суттєво пошкоджена у жовтні 2022 року, ймовірно, скоро почнуть відновлювати. За даними Інформатора, наразі тривають інспекції будинку - його стан оцінюють архітектори, проєктанти, спеціалісти з безпеки тощо. І не зважаючи на його аварійний стан, 20% офісів всередині все ще придатні до роботи.

"Інвестори - непрості люди"

Вулиці під скляним бізнес-центром класу "А", БЦ "101 Tower", чисті та прибрані. Усі проходи обабіч 27-поверхової будівлі, зведеної 2012 року за проєктом "Архіматики", нині забрані спеціальними будівельними хідцями з дашками над ними. Причина проста - скло вікон, що пошкодила вибухова хвиля під час того самого удару в жовтні 2022-го, може триматися недостатньо міцно. Хоч небезпека й порівняно невелика (усі скляні елементи пройшли перевірку), інвестори-власники будинку вирішили перестрахуватись.

Нині більшість вікон закриті щитами, щоб будинок не руйнувався через вологу та сніг
Нині більшість вікон закриті щитами, щоб будинок не руйнувався через вологу та сніг

"Це усе - непрості люди. І їх багато: комусь належить поверх, хтось викупив офіси. Гуртом їм буде простіше відновлювати будинок, втім, витрати чекають на кожного", - кажуть нам представники одного з інвесторів, чоловік та жінка, що саме заходили до будівлі.

Найвідомішими інвесторами є Степан Черновецький, син колишнього мера Києва - йому належить 75% ТОВ "Єврожитлогруп", на яке оформлені земельна ділянка і сама будівля, та Ігор Ніконов, засновник KAN Development (йому належать інші 25%). Днями Ніконов у інтерв'ю бідкався, що БЦ "101 Tower", який до війни оцінювався у 100 млн доларів, нині "нічого не коштує" - ще раніше він прогнозував, що його відновлення коштуватиме близько 10 млн доларів.

Будівля стоїть закритою через аварійність, втім, проходити всередину можна представникам інвесторів
Будівля стоїть закритою через аварійність, втім, проходити всередину можна представникам інвесторів

"Зараз всередині будівлі проходять перевірки інспекцій: архітектурні, проєктантів, з безпеки. Нині будівля аварійна, але всередині працюють 20% офісів - усім іншим не можна з міркувань безпеки. Саме до одного з них ми і йдемо. При цьому проходити всередину можуть лише представники інвесторів і, власне, фахівці - в нас діє правило "жодних відвідувачів", - розповіли Інформатору представники інвестора.

Чи повернуться ДТЕК, Samsung і Sport Life

Як додають наші співрозмовники, спочатку у будівлі відновлять конструкції (це можливо), згодом будуть закривати герметично віконним склом. Тільки тоді, кажуть, будуть проводити випробування будівлі на безпеку, проводити протипожежні перевірки тощо. До тих пір усі головні орендарі - а це й ДТЕК, і Samsung, і візовий центр посольства Німеччини, і Sport Life, а також деякі заклади харчування, скажімо, ресторан Grill Do Brasil - будуть змушені чекати. Та й не факт, що всі вони зрештою повернуться до БЦ "101 Tower".

Так будівля виглядала невдовзі після ракетного удару - зараз цілі вікна перевірили та закріпили, а вибиті - закрили щитами
Так будівля виглядала невдовзі після ракетного удару - зараз цілі вікна перевірили та закріпили, а вибиті - закрили щитами

За словами представників інвестора, повністю запустити будівлю можливо. Втім, невідомо, коли це станеться, адже всередині чимало пошкоджень. Є навіть пошкоджені перекриття між поверхами - не кажучи про внутрішні комунікації, ліфтові шахти та зовнішнє засклення будинку. А керівник компанії з управління активами "Валприм" Андрій Левін свого часу розповідав "ЕП", що всередині постраждали також інженерні системи, внутрішні стіни та обладнання.

Також подробицями про силу удару ділився Ігор Ніконов. За його словами, ракета впала у лічених метрах від будинку, а вибух був такої сили, що ліфтові двері у холах "101 Tower" зігнуло тиском від ударної хвилі. Зазначимо, що злий жарт з будівлею зіграло саме її розташування: буквально за 450 метрів віз Центрального залізничного вокзалу Києва, у 50 метрах від теплоенергоцентралі, поряд з річкою "Либідь".

Як знищили будівлю мистецької Академії у Києві та Трипільську ТЕС - поряд з містечком Українка

Нагадаємо, в середині квітня Інформатор робив репортаж з місця "прильоту" на вул. Бойчука, куди 25 березня впала ракета, пошкодивши частину будівлі Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну. Ми побачили на місці купи цегли та перекриттів, що залишилися від центральної частини корпусу, у якій знаходилася спортзала, досі лежать просто неба, почасти огороджені картатою стрічкою та спеціальними щитами. Також не засклили вікна у сусідній п'ятиповерхівці, а її мешканці скаржаться на брак уваги з боку міської адміністрації.

Також ми розповідали, що у Київській області внаслідок російської ракетної атаки є влучання по важливому об'єкту енергетичної інфраструктури. Це офіційно підтверджують у Київській обласній військовій адміністрації. Йдеться про Трипільську ТЕС - її було повністю зруйновано, про що вже заявили у ПАТ "Центренерго". Регіон атакували за допомогою дронів-камікадзе та ракет.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.