Сума екологічних збитків від одного лише повітряного удару по столиці склала понад 4 млн грн: у повітря здійнялися тони шкідливих речовин, серед них оксид азоту, вуглекислий газ, важкі метали й пил
У Мінекології та природних ресурсів України підбили підсумки атаки РФ на столицю для довкілля. Загалом вона коштувала бюджету понад 4 млн грн. Йдеться про масований викид у повітря понад тони шкідливих речовин - оксиду азоту, вуглекислого газу, важких металів тощо.
Про наслідки й збитки від російської атаки на Київ 17 червня 2025 року повідомила міністерка захисту довкілля й природніх ресурсів України Світлана Гринчук в ефірі телемарафону. За її словами, збитки для самої лише екології у столиці перевищили 4 млн грн.
Посадовиця уточнила, що внаслідок вибухів у повітря потрапила понад тонна шкідливих речовин. Це оксид азоту, вуглекислий газ, важкі метали та пил. Такі забруднення особливо небезпечні для людей із хронічними захворюваннями дихальних шляхів.
Міністерка також наголосила, що за три червневі атаки на Київ у повітря загалом потрапило понад 3000 тонн забруднюючих речовин. Сумарні збитки для довкілля оцінюються у 10 мільйонів гривень. Це без урахування зруйнованої інфраструктури.
Нагадаємо, саме у цей день, 17 червня, Інформатор писав про те, що у повітрі Києва був зафіксований чи не найгірший показник забрудненості за всю історію спостережень. Один з вимірювальних пристроїв, що розташований у мікрорайоні "Рембаза" Дарницького району столиці, показав 221 AQI PM2.5. Це означає, буквально, що повітря там було "дуже шкідливе" й майже небезпечне для дихання.
Також ми розповідали, що під час двох попередніх атак, 6 та 10 червня 2025 року, у повітря Києва та всього столичного регіону потрапила рекордна кількість забруднюючих та шкідливих речовин. Йдеться про найбільш руйнівні та масштабні атаки країни-агресорки - вони спричинили пожежі та задимлення у столиці й області. Українські посадовці вже підрахували й збитки для екології, вони складають понад 5,7 млн грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.