У Києві знову розмалювали пам'ятник Пушкіну вимогами про демонтаж: скільки ще в столиці залишилося пушкінів

Парки, вулиці, училища – десятки місць столиці були названі на честь російського поета

У Києві знову розмалювали пам'ятник Пушкіну вимогами про демонтаж: скільки ще в столиці залишилося пушкінів
Для демонтажу пам'ятника Пушкіну потрібна згода Кабміну

Епопея з пам’ятником Пушкіну в парку імені Багряного триває. Патріотична спільнота столиці знову розмалювала його вимогами проведення демонтажу. Втім – це не єдина пам’ятка в Києві присвячена Пушкіну. В ЗМІ порахували і навели цікаві цифри.

Від парку до дошки

Отже, 124 роки тому на честь ювілею російського світоча в Києві:

  • засновано Пушкінський парк;
  • на Константинівській, 16 на фасаді прибуткового будинку з’явився гіпсовий бюст;
  • Ново-Єлизаветинська вулиця стала Пушкінською;
  • почався прийом дітей в училище імені Пушкіна.

Згодом училище стало гімназією, а перед будівлею з’явилося відлите в Петербурзі бронзове погруддя Пушкіна. Гроші на нього зібрали викладачі та учні гімназії. Зараз це Національний транспортний університет.

Рахуємо далі:

  • 63 роки тому бюст Пушкіна з білого оргскла встановили на станції метро «Університет».
  • 61 рік тому відкрили пам’ятник Пушкіну в однойменному парку.

У Києві знову розмалювали пам'ятник Пушкіну вимогами про демонтаж: скільки ще в столиці залишилося пушкінів 1

  • 53 роки тому на будинку на тодішній вулиці Кірова (зараз — Грушевського), 14 встановили меморіальну дошку з написом, «у цьому будинку 1821 року зупинявся О.С. Пушкін».
  • Тоді ж біля гімназії на вулиці Чорновола, 37 з’явився чавунний бюст Пушкіна.
  • 34 роки тому в бібліотеці імені Вернадського встановили мармуровий бюст Пушкіна.

Результат «пушкінської» дерусифікації

Бронзове погруддя, що стояло біля транспортного університету, знесли. Бюст Пушкіна на станції метро «Університет» закрили дошкою з інформацією про те, що варто покласти у тривожну валізку. Парк Пушкіна став парком Івана Багряного.

А от пам’ятник в тому парку так і стоїть. Днями столичні активісти «Солом’янські котики» накрили його яскравою демаскувальною сіткою, щоб привернути увагу чиновників і прискорити процес дерусифікації. Однак вже ввечері сітка зникла. Натомість з’явилося повідомлення, написане від руки, що боротися треба з корупцією, а не з пам’ятниками Пушкіну. Згодом патріотична спільнота знову розмалювала його вимогами проведення демонтажу.

«Це як ніколи на часі», - написали в телеграм-каналі і закликали Кабмін нарешті видати документ аби провести демонтаж.

Скільки пушкінів знесли в Україні?

За інформацією Українського інституту Національної пам'яті за останній рік в Україні демонтували щонайменше 34 пам’ятники та пам’ятні знаки Пушкіну. Найбільше позбавилися пам'ятників в таких містах України: Краматорськ, Чернігів, Миколаїв, Запоріжжя, Тернопіль, Ужгород, Дніпро, Біла Церква та інші. Експерти зазначаються, що ім'я цього російського поета належить і до найбільш вживаних урбанонімів, у Російській імперії та її геополітичній реінкарнації. Тобто, таким чином "совєти" маркували простір, рекомендованих до перейменування своєю "експертною радою". 

Водночас влітку відбувся демонтаж пам’ятника Пушкіну у Лубнах. Це був останній пам’ятник Пушкіну в цьому місті. Таке рішення ухвалили на сесії Лубенської міськради, пам'ятник Олександрові Пушкіну визнали імперським та російським маркером та пропагандистським наративом. Пам'ятник російському поету вирішили демонтувати та перевезти на тимчасове зберігання до Лубенського комунального житлово-експлуатаційного управління.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ