У Києві згорів Палац культури ім. Корольова, громада намагається врятувати унікальне дерев'яне панно

Читать на русском

Будівлю, що стояла закинутою вже майже 15 років, планували зносити для зведення на її місці нової концертної зали, втім, деякі елементи оздоблення викликали інтерес місцевої громади

Читать на русском
Пожежа знищує історичні об'єкти у Києві
Панно, що розташоване у холі, виконане з дерева, і трохи підкоптилося - проте врятувати його ще можна

Будівлю, що стояла закинутою вже майже 15 років, планували зносити для зведення на її місці нової концертної зали, втім, деякі елементи оздоблення викликали інтерес місцевої громади

У Солом'янському районі Києва вигорів Палац культури ім. Корольова - "Мерідіан". Горів актовий зал, а пожежа розповсюдилася на 250 кв.м. Втім, сама будівля стояла закинутою - її кілька років тому викупила корпорація Roshen, модерністську споруду 1983 року планували знести і побудувати на її місці концертний зал.

Про пожежу повідомила ДСНС України у Києві. За даними рятувальників, повідомлення про вогонь у закинутому палаці культури надійшло майже о десятій вечора у четвер, 22 лютого. Пожежу остаточно ліквідували опівночі.

А от подробні фото зсередини згорілого палацу культури виклав у соцмережах молодий киянин Макар Поліщук, відомий тим, що реставрує старі радянські скульптури. Активіст пише: під час пожежі постраждало унікальне панно, що знаходиться у холі будівлі. Дерев'яний витвір мистецтва підкоптило під час пожежі, втім, ймовірно, ще є можливість його врятувати.

Так виглядає унікальне панно. Фото: Макар Поліщук
Так виглядає унікальне панно. Фото: Макар Поліщук

"Панно не має аналогів в Україні. Посередині - три цільні горельєфи, тол - це модулі із барельєфів на тему науки і техніки. А фоном є тисячі малесеньких приклеєних пікселів. І все це зроблено з дерева", - описує панно Макар Поліщук.

Хлопець стверджує, що вже домовився із ВДНГ про перенесення панно у приміщення, де його мали б зберігати. Проблема була у дискомунікації з представниками власників палацу культури - вони не хотіли йти на контакт, зрештою, перед початком війни будівлю передали підряднику, в якого з'явились свої плани на витвір мистецтва. Але у 2022-му охорону у палаці культури зняли, і, як результат, хтось підпалив будівлю.

Декоративний елемент панно. Фото: Макар Поліщук
Декоративний елемент панно. Фото: Макар Поліщук

У Палаці культури ім. Корольова знімали кліпи

Зазначимо, що Палац культури ім. Корольова було зведено у 1984 році у модерністському стилі для заводу "Меридіан" за проєктом тодішнього головного архітектора Києва, Валентина Єжова. Ззовні будівлю вкрито армянським туфом - легкою і пористою гірською породою. Наприкінці 90-х будівлю намагалися приватизувати, втім, після багаторічної судової тяганини 2007-го повернули заводу.

Палац культури намагалися декілька разів реанімувати, його використовували для зйомок кліпів іноземних виконавців. Зокрема, в ньому зняли частину кліпу для пісні Echoes виконавиці Lola Marsh. Але це не допомагало підтримувати будинок у нормальному стані. Зрештою, будівлю зачинили 2010 року.

У 2020 році Палац культури придбала за 66 мільйонів гривень кондитерська корпорація Roshen Петра Порошенка, щоб створити концертну залу. На архітектурному конкурсі переміг проєкт відомого норвезького бюро Snøhetta. У листопаді 2021-го Департамент містобудування і архітектури КМДА дозволив знесення будівлі.

Масштабні пожежі у Києві-2024: кафе на набережній та школа на Дарниці

Нагадаємо, Інформатор розповідав, як 9 січня у Дніпровському районі Києва почалася масштабна пожежа. Спочатку спалахнуло кафе на набережній житлового масиву Воскресенка. Потім вогонь перекинувся на сусідні заклади. Дим від пожежі було видно навіть у дуже віддалених районах Києва.

Також ми писали про взірцеву роботу столичних рятувальників. Пожежу у школі в Дарницькому районі столиці вдалося загасити лише за 33 хвилини - з моменту виклику до того, коли операцію було завершено. Пожежа почалася у одному з класів на другому поверсі закладу. Навчальний процес одразу ж припинили, а дітей - евакуювали з будинку.

Сьогодні ми матимемо можливість поспілкуватися з очільником Мінфіну, Сергієм Марченком, щодо викликів, з якими стикається щодня на своєму посту та прийняття посади. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.