У Києві рівень води в Дніпрі дійшов до абсолютного максимуму з початку року: чи є загроза підтоплення будинків

Читать на русском

Станом на зараз аварійних підтоплень по місту не зафіксовано

Читать на русском
Паводок у Києві 16 березня
Рівень Дніпра в межах Києва піднявся до максимуму з початку 2024 року. Колаж: Інформатор - ілюстративні фото

Станом на зараз аварійних підтоплень по місту не зафіксовано

У межах Києва рівень води у Дніпрі знову піднявся. Він сягнув свобо абсолютного максимуму від початку 2024 року. Станом на суботу, 16 березня, рівень води зафіксований на відмітці 601 см.

Про це повідомив начальник КМВА Сергій Попко у Telegram. Водночас загроза підтоплення будинків наразі відсутня, а аварій по місту не зафіксовано.

“Рівень Дніпра в межах Києва піднявся до свого абсолютного максимуму з початку 2024 року”, – йдеться у повідомленні.

Вода піднялася на 601 см, а її температура становить 3,9 градусів за Цельсієм. Лише за останній тиждень рівень Дніпра у межах столиці збільшився на 60 см. Значне коливання води спостерігається протягом доби.

Такі зміни відбуваються внаслідок збільшення скидів води з Київського водосховища через пропуск весняного водопілля. Тож наразі почалося початкове затоплення заплав та понижених прирічкових територій.

Водночас 16 березня аварійних підтоплень по місту не зафіксовано. Промислові об’єкти і житлові масиві міста знаходяться поза небезпекою. Моніторинг цьогорічного водопілля триває.

“За прогнозами Укргідрометцентру, щонайменше до 19-го березня рівень Дніпра в Києві утримуватиметься вище відміток початкового затоплення заплав та понижених прирічкових територій”, – підсумував Попко.

Паводки у Києві

Навесні 2023 року у Києві також фіксували сильний паводок. Зокрема, 4 травня рівень води в річці Дніпро в Києві становив 9309 сантиметрів.. До критичного рівня води ще залишався ще понад 1 метр, тож місцева влада радила не хвилюватися.

У подальші дні вода у столиці опускалася вже нижче. Тоді все ж були підтоплені заплавні території - острови у парку "Муромець", "Гідропарк", Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Під час війни Росія використовує успішні інновації, що були розроблені українськими військовими, зокрема FPV-Дрони. Тепер обговорюється можливість, що Росія, спостерігаючи успішність партизанських рухів на своїй території, може спробувати застосувати подібний підхід на території України. Це питання обговорюється в інтерв'ю з Михайлом Орєшніковим, головою сепаратистського руху в Росії.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.