У п'ятницю, 8 листопада, в Україні провели традиційний радіодиктант Всеукраїнської єдності. Усі охочі мали змогу написати його і перевірити свої знання рідної мови. Цьогорічний флешмоб провела мерія Києва.
Диктант проводиться щорічно в рамках святкування Дня української мови та писемності. Информатор відправився в будівлю мерії Києва, аби взяти участь в акції.
До написання радіодиктанту могли долучитися усі бажаючі, тому в Колонній залі КМДА зібралися студенти, викладачі, професори та державні чиновники. Серед гостей були представники різної вікової категорії та професій - від студентів до держслужбовців. Для гостей виступив керівник апарату Київської міської державної адміністрації Дмитро Загуменний. Він розповів, що разом із колегами долучиться до флешмобу та перевірить грамотність у своєму кабінеті. Також Дмитро Загуменний зазначив, що близько 150 його колег писатимуть диктант.
Присутні слідкували за трансляцію на великому встановленому екрані. Текст склав та зачитав мовознавець Олександр Авраменко, напередодні він попередив, що вніс норми нового правопису. Диктант отримав назву "Від бересту - до цифри" і розповів про технології, що допомагають українцям обмінюватися інформацією.
Писати диктант прийшли багато учасників, які брали участь у флешмобі минулого року. Вони розповіли, що цього року диктант був зрозумілим і не важким, тому сподіваються на хороші результати. А як це було у 2017 - читайте тут.
Вперше за дев'ятнадцять років написання диктант можна було перевірити через 15 хвилин після його завершення. Надіслати свій текст учасники могли у вигляді фото, скану або скріншоту із вказаною зворотньою адресою на електронну скриньку Українського радіо (rd@nrcu.gov.ua), у приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у Facebook, або Viber на номер 097−107−107−9. Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Якщо ви не встигли надіслати свій текст, можете перевірити його самостійно.
Якщо ви не хочете допускати помилок у вимові та написанні окремих українських слів, пропонуємо ознайомитися із правилами нового правопису. Деякі слова нової редакції мають декілька варіантів написання.
Ірина Германович
Фото: Владислав Кузнецов