У Києві пам'ятник недбалості продають за майже 1 млн доларів: про що мова

Читать на русском

Приватні інвестори придбали триповерхову будівлю на Подолі у міської громади у середині "нульових", втім, довести проєкт до ладу так і не спромоглися - у підсумку будинок просто розсипається

Читать на русском
Занедбана історична будівля у Києві
Ймовірно, будівля, що має охоронний статус, вже не підлягає відновленню

Приватні інвестори придбали триповерхову будівлю на Подолі у міської громади у середині "нульових", втім, довести проєкт до ладу так і не спромоглися - у підсумку будинок просто розсипається

У Києві на Подолі виставлено на продаж один з найбільш сумних об'єктів - будинок по вул. Щекавицькій, 19/33. Пам'ятка архітектури місцевого значення ХІХ століття побудови стоїть занедбаною з початку нульових, коли тодішні власники вирішили її реконструйювати і відселили мешканців. Кілька пожеж зруйнували внутрішні перекриття, залишивши лише зовнішні стіни.

Оголошення про продаж будівлі за 950 тисяч доларів США було виставлено на одному з майданчиків. Зазначається, що триповерхова будівля з підвалом "нежитлова", має площу у 1198,1 кв.м., продається разом з земельною ділянкою під спорудою у 0,13 га. Стан будинку скромно позначено, як "без ремонту", втім, зі світлин видно, що споруда не має ані даху, ані внутрішніх перекриттів, а її зовнішні стіни (власне, все, що залишилося від будинку) знаходяться у жалюгідному стані.

Будівлю суттєво пошкодили дві пожежі та безгосподарність власників
Будівлю суттєво пошкодили дві пожежі та безгосподарність власників

Будинок, що нині стоїть занедбаним просто поряд зі Сквером на Щекавицькій площі та кінотеатром "Жовтень", було побудовано наприкінці ХІХ ст. родиною купця Вертипороха - раніше на цьому місці знаходилася садиба, що належала підприємцю. Дохідний будинок, що став звичайною житловою спорудою на Подолі, стояв заселеним до кінця дев'яностих. Тоді у 2001 році його взяла в оренду у міста компанія ЗАТ "Українські сателітарні системи".

Орендарі зобов'язались виселити мешканців та реконструювати споруду. Вона отримала статус нежитлової, з неї було демонтовано балкони. У 2007 році Подільська РДА виставила будинок на приватизацію - і першочергове право на викуп будівлі отримали орендарі (тоді ціна склала 4 млн грн). Тоді сталася перша пожежа, яка знищила дах будинку, і власність було продано нинішньому власнику - ТОВ "Подол Інвест".

Зараз будівля у вкрай занедбаному стані
Зараз будівля у вкрай занедбаному стані

2012 року, зважаючи на погіршення стану будівлі, Київська прокуратура спробувала повернути споруду у власність міста. Втім, суди було програно, а будівля залишилася руйнуватись. 2014 року сталася ще одна пожежа. Того ж року власники повідомили міську владу, що будівлю може бути відтворено "тільки шляхом знесення та відтворення у первинному стані або в інших архітектурних формах".

Проте знести будівлю власникам не дозволили. Споруду було занесено в Реєстр нерухомих пам'яток України, і разом з новопридбаним будинком "у спадок" покупцеві дістануться також обов'язки з догляду за будинком, який охороняється законом. Наразі пам'ятка стоїть під пошарпаною маскуючою тканиною. А ціна, яку виставив за неї власник, є навіть більшою, яку сплатили 2007 року в бюджет міста за приватизацію (950 тис доларів проти 800 тисяч, які було виплачено тоді).

Палац поряд з Офісом президента та будівля "раннього еклектизму" на Подолі

Нагадаємо, у центрі Києва днями було виставлено на продаж будинок кінця ХІХ століття. Його головною перевагою є розташування (у "серці" київських Липок, на вул. Круглоуніверситетській) та той факт, що споруду підготовлено до капітального ремонту та реставрації. Власне, це ж є і вадою - у такому вигляді він стоїть вже досить довгий час.

Також ми розповідали про те, що на київському Подолі виставлено на продаж унікальний об'єкт нерухомості - будинок на Набережно-Хрещатицькій 19/21, зведений у стилі раннього періоду еклектизму. У ньому влаштовано ресторан та винний магазин, а на другому поверсі - житло з мансардою і надвисокою прозорою стелею.

Також дивіться відео: троєщинську гілку метро можуть тягнути через Подільсько-Воскресенський міст і Гаванську затоку до ст.м. Тараса Шевченка, звідти - через Лук'янівку до Вокзальної і далі, на Жуляни. Проте наскільки реалістичні ці проєкти - і чи варто взагалі чекати, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.