У Київській політехніці з’явиться лабораторія відновлюваної енергетики

Це дозволить вишу не тільки посилити технічну базу, а й проводити більше актуальних досліджень та готувати фахівців у галузі зеленої енергетики

Київська політехніка зелена енергетика
Лабораторія зеленої енергетики відкриється в КПІ

Меморандум про співпрацю, яким передбачено створення лабораторії відновлюваної енергетики в Київському політехнічному інституті ім. Сікороського, підписали ректор КПІ Анатолій Мельниченко та генеральний директор ДТЕК ВДЕ Олександр Селищев. Її відкриють на базі Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту Київської політехніки. Вже цього року почнуться закупівлі першої партії обладнання.

Лабораторія сонячної та вітрової енергетики - це, перш за все, можливість готувати фахівців у галузі відновлюваних джерел енергії, повідомляє прес-служба КПІ. А вони вкрай потрібні для відновлення енергетичного потенціалу України та розвитку її економіки. За словами ректора КПІ Анатолія Мельниченко, сьогодні, коли значну кількість нашої енергетичної генерації зруйновано країною-агресором, підготовка фахівців, які розроблятимуть інноваційні підходи до використання ресурсів, є пріоритетною.

Як повідомляють у ДТЕК, цього року компанія закупить першу партію обладнання для створення та облаштування навчально-наукової лабораторії сонячної та вітрової енергетики. Перелік обладнання формувася  згідно пріоритетності потреб КПІ. Зокрема, у 2024 році ДТЕК ВДЕ придбає для лабораторії акумуляторні батареї, сонячні панелі, стенд-трекер, погодну метеостанцію. Обіцяють, що ця підтримка буде довгостроковою.

До ТОП-10 вишів України за кількістю абітурієнтів потрапили 10 київських: які саме

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що до ТОП-10 українських університетів за кількістю поданих заяв про вступ потрапили 6 київських вишів. Це Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, НТУ “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”, Державний торговельно-економічний університет, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Київський столичний університет ім. Бориса Грінченка, Національний авіаційний університет.

Також ми писали, що КНУ ім. Тараса Шевченка та Белградський університет підписали угоду про взаємне створення науково-освітніх центрів у обох столицях. Обидва навчальні заклади підписали угоду, що передбачає поглиблення співпраці на академічному рівні. Зрештою, це - не єдина спроба українського та сербського суспільств порозумітися одне з одним, проте може стати однією з найбільш вдалих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube