У Київраді хочуть перевірити ефективність Муніципальної охорони: у чому тут політика

Ініціатива створити контрольну комісію належить опозиційній у міській раді фракції Слуги народу, і метою створення ТКК може бути полаяти Віталія Кличка за неефективну реформу

Муніципальна охорона Київрада
Київрада перевірить діяльність Мунохорони у Києві

У Київраді створять тимчасову контрольну комісію для перевірки роботи КО "Муніципальна охорона". Серед позицій, за якими проводитимуть перевірку, - доцільність і ефективність використання бюджетних коштів, своєчасність отримання коштів самими охоронцями за їхні послуги й те, чи майно, передане підприємству на баланс, використовують за призначенням. Складається враження, що комунальних охоронців хочуть перевірити загалом - і визначитись, чи доцільне існування цього підприємства.

Проєкт рішення Київради про створення ТКК з перевірки діяльності "Мунохорони" був поданий депутатом Андрієм Вітренком (керівник опозиційної у Київраді фракції партії "Слуга народу") 7 березня 2025 року і опублікований 10 березня. Згідно з ним, Київрада має створити ТКК, яка перевірить низку параметрів, за якими функціонує КО "Муніципальна охорона": доцільність та ефективність використання бюджетних коштів у 2022-2024 роках, своєчасність та повноту надходження коштів за послуги, законність використання комунального майна підприємством.

Термін роботи ТКК обмежений півріччям, а свій попередній звіт вона має подати вже за 3 місяці з моменту створення. Згідно з проєктом рішення, до комісії увійдуть 5 депутатів: це сам Андрій Вітренко (як голова комісії), Зоя Ярош від фракції "Голос", Вадим Іванченко - від "Єдності", Володимир Слончак - від "Батьківщини", Денис Любченко - від "Європейської Солідарності".

Впадає у вічі, що серед депутатів поки немає жодного від УДАРу. Найімовірніше, фракція ще не надала кандидатуру свого депутата, який увійде до комісії - і це радше політичний аспект. Адже "Мунохорона" була однією з реформ Віталія Кличка від 2022 року. І те, що опозиція створює ТКК для контролю КО, схоже на спробу вчергове полаяти мера за його ініціативу - особливо, якщо під час перевірки випливуть зловживання.

Охорона шкіл та скандали: що відомо про ДФТГ у Києві й до чого тут Мунохорона

Нагадаємо, нещодавно депутатка, колишня членкиня парламентського Комітету з питань оборони Мар'яна Безугла звернула увагу на велику кількість учасників добровольчих формувань, що перебувають у тиловій столиці. Вона оцінює їхню кількість у кількадесят тисяч киян - і каже, що ця цифра ще не включає в себе інших парамілітарних формувань у Києві, зокрема, "Муніципальної варти". Інформатор нагадує, що ДФТГ у столиці виконують не найпотрібніші функції - зазвичай їх згадують у скандалах, пов'язаних з перевищенням повноважень співробітниками ТЦК, а також рекетом та кримінальними "розбірками".

Співробітники ж КО "Муніципальна охорона", серед інших завдань, здійснюють охорону шкіл у Києві. Це завдання вони виконують від жовтня 2022 року, і це - одне з основних джерел надходження прибутків у КО. Декілька років тому штат підприємства суттєво збільшили "під охорону шкіл": запрошували людей з досвідом роботи на подібних посадах, зокрема, тих, хто має свідоцтво охоронців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube