У центрі Києва розбирають флігель садиби Біляшівських після обвалу стіни

Комунальники проводять демонтажні роботи на території історичної садиби й розбирають завали після того, як у її флігеля несподівано обрушилася стіна

Садиба Біляшівських обвалення стіни
Замість пам'ятки тепер - купа цегли: у Києві обрушилася стіна історичної садиби кінця ХІХ ст. побудови. Фото: Дмитро Перов, Дарія Кіфа

У центрі Києва сталася прикра несподіванка - обвалилася стіна історичного флігеля, що є частиною садиби Біляшівських кінця ХІХ століття побудови. Нині комунальники проводять демонтажні роботи на території садиби, розбирають завали. 20 років тому на місці будівлі планували звести ЖК з підземним паркінгом, втім, тоді власникам пам'ятки ці плани реалізувати не вдалося.

Про обвалення стіни на території історичної садиби Біляшівських, що розташована по вул. Гончара, 43Б у Шевченківському районі Києва, повідомив активіст, пам'яткоохоронець Дмитро Перов. За його словами, у четвер, 30 жовтня, місцеві мешканці зафіксували та повідомили про обвал стіни історичного флігеля, який є частиною цієї садиби.

Нині, каже пам'яткоохоронець, комунальники проводять демонтажні роботи. Вони розбирають завали з цегли, з якої були зроблені стіни історичного флігеля, й демонтують саму споруду.

Зауважимо, що сама будівля розташована на території садиби Миколи Біляшівського — першого директора Національного музею історії України. Садиба Біляшівських, зведена наприкінці XIX — на початку XX століття, має статус пам'ятки архітектури місцевого значення, охоронний № 3285-Кв.

За інформацією ГО "Мапа Реновації", історичний флігель перебуває у приватній власності з 2002 року. У 2005-му на цій ділянці планували спорудити житловий будинок із підземним паркінгом. Однак ці плани не були реалізовані.

Розбирають флігель садиби Терещенка, а будівлі біля Офісу президента можуть добудувати поверх

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що на Подолі у Києві почали розбирати на цеглу історичний флігель у дворі садиби Федора Терещенка. Він розташований на Нижньому валу, 49; будівельний кран у дворі будівлі помітили місцеві мешканці, вони й почали бити на сполох. Забудовник покликав на допомогу "тітушок", які фізично зупинили інспектора-пам'яткоохоронця з КМДА. Станом на неділю, 2 листопада, флігель продовжували нищити - зупинити будівельників так і не вдалося.

Також ми розповідали, що у самому центрі Києва, на вул. Круглоуніверситетській у Печерському районі, продають двоповерхову садибу. У оголошенні рієлтори прямо вказують, що будівля призначена "під реконструкцію". Але проводити тут будь-які роботи, окрім реставрації, заборонено: споруда у неокласичному стилі 1892 року побудови є пам'яткою архітектури й містобудування - втім, схоже, що нинішні власники вирішили "забути" про заборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити