У Бучі відкрився перший у громаді Екохаб - крім станції сортування відходів працюватиме екошкола

В Екохабі розмістили понад десять сміттєбаків й спеціальні мішки для сортування різноманітних відходів

Реформи, сміття
У перший же день роботи до Екохабу завітало 16 бучанців з відсортованою вторсировиною

У Бучанському районі Київщини офіційно відкрився перший Екохаб, заснований Екологічним підприємством Рада. Тепер кожен охочий може не лише здати сміття, а  й прослухати лекцію на тему сортування відходів.

В Бучанському Екохабі розмістили понад десять сміттєбаків й спеціальні мішки для сортування різноманітних відходів:

  • чеків,
  • побутової техніки,
  • пластика,
  • харчових продуктів,
  • коробки для використаних лампочок та батарейок.

"У перший же день роботи до Екохабу завітало 16 бучанців з відсортованою вторсировиною. Багато людей заходило, цікавилося нашим проєктом. Важливо пам'ятати, що сортування відходів у нашому хабі — це не лише турбота про довкілля, але й можливість допомогти нашим захисникам. Кожна відсортована у екохабі фракція відходів — це крок до підтримки ЗСУ та наших воїнів", - розповіли в Екохабі.

Основна мета хабу – освітня. Ініціатори проекту наголошують, що потрібно більш свідомо ставитись до екології регіону та не лише говорити про це, але й навчати людей. Саме тому, окрім станції сортування відходів, у хабі працюватиме і Екошкола, де будуть навчати як і дітей, так і дорослих шляхом екоуроків.

В Бучі відкрився перший у громаді Екохаб - крім станції сортування відходів  працюватиме екошкола 1

В Бучі відкрився перший у громаді Екохаб - крім станції сортування відходів  працюватиме екошкола 2В Бучі відкрився перший у громаді Екохаб - крім станції сортування відходів  працюватиме екошкола 3На уроках розбиратимуть ігрові методи як методику в екоосвіті, говоритимуть про:

  • воду,
  • посухи,
  • ситуацію в громаді,
  • важливість збереження навколишнього середовища шляхом сортування та перероблювання сміття.

"Треба ламати установки людей. Сортуємо сміття. І не просто на сухе і вогке. Макулатуру і пластикові пляшки відбираємо окремо та здаємо, а чому ні, якщо є пункт прийому буквально в сусідньому дворі. Щоразу як ми з клунками їдемо здавати чергову партію в голові як завжди лунає, чому те, що дійсно потрібне і впливає на наше майбутнє і ще такий дріб'язок так важко сприймається людьми", - розповіла екоактивістка Сюзанна Жуковська.

В Бучі відкрився перший у громаді Екохаб - крім станції сортування відходів  працюватиме екошкола 4

Куди нести відсортоване сміття у Бучі?

  • Хаб знаходиться за адресою місто Буча, вулиця Вишневецького, 69.
  • Графік роботи: вівторок-середа, п'ятниця-неділя, 09:00-15:00. Понеділок та четвер – вихідні.

Що й куди викидати

  • Жовтий бак (Gelbe Tonne) або "Жовтий мішок" (Gelber Sack), на якому є маркування "Зелена точка" − сюди можна викидати такі види сміття, як алюмінієва фольга, пластикові пакети, бляшані консервні банки, стаканчики з-під йогурту, коробки або пакування з-під соку або молока, плівки, пластикові пляшки, пачки з-під кави та інше.
  • Синій або зелений бак призначений для паперу та картону це можуть бути паперові пакети, газети, паперові коробки навіть пачки з-під цигарок.
  • Чорний або сірий бак призначений для залишків або побутового сміття та відходів, які не підлягають перероблюванню (це може бути порцеляна, забруднене пакування, предмети особистої гігієни й памперси, непридатне взуття, та предмети повсякденного споживання, віконне скло, недопалки від сигарет, мішки для пилососу та інше).
  • Коричневий бак призначена для органічних відходів, сюди входять садові або кухонні відходи, які підлягають компостуванню (це може бути чайна або кавова заварка, залишки фруктів, овочів, листя, яєчна шкаралупа та інші).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ