Товаришували 10 років: голова БФ Охматдит розповів про стосунки з колишнім головлікарем

Керівник благодійного фонду Охматдит - здорове дитинство Євген Вембер вважає, що закиди щодо відмови фонду віддати зібрані благодійниками кошти не належать авторству Володимира Жовніра - подробиці, новини Києва

Охматдит відбудова МОЗ скандал
Гендиректор Охматдиту Володимир Жовнір та керівник БФ “Охматдит - здорове дитинство” Євген Вембер

Скандал навколо відновлення дитячої лікарні “Охматдит”, яка досі не оговталась після ракетного удару 8 липня, набуває все нових химерних форм. Та поки скасовуються тендери, проводяться кадрові зміни та з’ясовується, хто розпоряджається коштами, що зібрали благодійники, лікарі на максимумі своїх потужностей працюють, рятуючи маленьких пацієнтів. Але ж одночасно з’являються все нові подробиці цієї заплутаної та, на жаль, не дуже красивої історії.

За інформацією LB.ua, керівника благодійного фонду “Охматдит - здорове дитинство” Євгена Вембера та генерального директора лікарні “Охматдит” Володимира Жовніра, який нині відсторонений від виконання обов’язків, пов’язували не тільки робочі, а й приятельські відносини. В інтерв’ю LB.ua про це розповів Євген Вембер, зазначивши, що товаришував із Жовніром понад десять років. І саме за його запрошенням очолив фонд на початку повномасштабної війни, не отримуючи за це ніякої зарплатні. 

Тож, звинувачення з боку гендиректора “Охматдиту” в тому, що фонд відмовляється переказувати лікарні 378 мільйонів гривень, що зібрали благодійники на її відбудову, викликало у керівника фонду здивування. Щобільше, за словами Вембера, він взагалі відмовляється вірити в те, що всі опубліковані на сторінці Жовніра закиди щодо привласнення коштів фондом, написані власне ним. 

Скандал з відбудовою корпусу Охматдиту

Благодійний фонд "Охматдит - Здорове дитинство" 19 липня 2024 року оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня. 

31 липня "Охматдит - Здорове дитинство" оголосив переможцем конкурсу на ремонт лікарні компанію "Буд-Технолоджі", яка запропонувала свої послуги за 307 мільйонів гривень. Вартість контракту становила 307 мільйонів гривень без ПДВ, попри те що інші компанії пропонували виконати ці роботи за нижчою ціною.

Журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт. Внаслідок суспільного обурення результати тендеру були анульовані, а новий конкурс пройде за процедурами Prozorro.

Напередодні Володимир Жовнір, який обіймав посаду гендиректора "Охматдиту", оголосив, що Благодійний фонд "Охматдит - здорове дитинство" не має наміру перераховувати кошти на відновлення лікарні після злочинного російського удару. Мова йде про 378 мільйонів гривень, зібраних на підтримку відновлення медзакладу. За словами Жовніра, ці кошти продовжують перебувати на рахунку фонду, і на цей момент фонд не планує їх передачу лікарні. 17 серпня Жовніра тимчасово відсторонили від обов'язків на час проведення перевірок щодо відновлення будівель закладу після російського удару 8 липня. 

Згодом Міністерство охорони здоров’я України повідомило про створення спеціальної ради з 15 осіб, яка контролюватиме відновлення "Охматдиту" після скасування попередніх тендерів. Ця рада забезпечить громадський нагляд за процесами відновлення та вибором підрядника.

Крім того, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко призначив тимчасового гендиректора медзакладу. Ним став Олександр Урін, керівник відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій Охматдиту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube