Зазвичай поліцейські-кавалеристи починають працювати пізніше, у квітні, проте 2025 року прийняли рішення вивести "поліцейських" коней на роботу на самому початку березня
У Києві на весняне патрулювання вийшли коні з кавалерійської роти столичної поліції. Вони разом з наїзниками-поліцейськими охороняли громадський порядок під час масових заходів у Національному музеї народної архітектури та побуту ("Пирогів"). Зазвичай кавалеристи-поліцейські починають патрулювання пізніше - у квітні, але цьогоріч вирішили погарцювати ще на початку березня.
Серію світлин про свою роботу у парку під час проведення масових заходів на свято Масниці у Пирогові показали інспектори кавалерійської роти. На завдання виїхали двоє коників, і обидва вони з задоволенням спілкувалися з містянами (та дозволяли гладити себе малечі).
"Цього разу вірними напарниками були Тартак та Маріб, які вже з нетерпінням чекали зустрічі з містянами", — розповіли інспектори у дописі в Telegram.
Цікаво, що у київських кінних патрулях нині працює 73-76 поліцейських. А от коней - лише 12: з усіх українських міст патруль наразі діє лише у столиці, нещодавно, коли розформували кінну поліцію у Харкові, чотири мерини переїхали жити до Києва.
Усі коні, що працюють у кінних патрулях - чоловічої статі, ба більше, це мерини: такі коні спокійніші за жеребців, на них не тиснуть гормони. Зазвичай вони чергують з квітня по жовтень там, куди складно дістатися патрулям на автівках: це Голосіївський парк, Гідропарк, Труханів острів, Русанівська набережна, парки Нивки, Муромець тощо.
"Коняча" зміна триває до 6 годин, і перед виходом на роботу тварин годують, причісують і вдягають у амуніцію. На патрулювання з собою поліцейські беруть кийок, аптечку, планшет і рушник, аби протирати піт з коня. За свою роботу тварини отримують 7 кг сіна, і ще 4 кг вівса на добу - але по факту активні службові коні з'їдають більше, від 10 кг.
Наймолодші коні у Києві 2015 року народження: їх звати Сармат, Фуршет і Паскаль. А є ще й старші мерини, на службі їх вже не використовують - але усі вони отримують пенсію і догляд. За тваринами потрібен постійний догляд, кожен має погуляти принаймні одну годину на день. Є й постійні тренування: ходити сходами (на це здатен далеко не кожен кінь), штовхання бочок (так імітують натовп, що чинить громадську непокору), навіть вибухи й вогонь. До стресу коней готують постійно: не факт, що кінь, з яким тренувались півроку тому, не злякається вибуху під час заворушень чи ворожої атаки.
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у лісовій частині київського мікрорайону Троєщина помітили десятки диких зайців. Вухастики із задоволенням хрумкали капустою, яку залишили на галявині жалісливі містяни, та грайливо стрибали в кущах поряд з зупинкою міського транспорту. При цьому вони, здається, зовсім не бояться людей - та й взагалі поява зайців біля людських помешкань є незвичним явищем.
Крім того, ми розповідали, що у Києві помітили бундючного гусака, що прогулювався просто біля однієї зі станцій метро. Птах явно свійський, людей не боявся, а відтак, найімовірніше, втік з одного з подвір'їв приватного сектору та вирушив "у мандри" до Києва. Кияни, що саме очікували на транспорт, реагували на "перехожого" з дотепом - той, у свою чергу, "відповідав" їм ґелґотінням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.