Таке враження, що Ляшко досі на трибуні Ради: військові хвалять і шпетять радикала під постом депутата Київради

З одного боку, кажуть, що екс-нардеп непогано справляється із забезпеченням власного підрозділу, ще й зробив його мало не найуспішнішим у ЗСУ, з іншого, пишуть, що він досі не покинув парламентські манери, ще й привласнює чужі заслуги

Олег Ляшко Київрада депутат
Олег Ляшко тепер командує батальйоном безпілотних систем управління однієї з ОМБр

В ЗСУ продовжують обговорювати стрімкий кар'єрний зліт колишнього нардепа, лідера Радикальної партії Олега Ляшка. Днями ми писали про те, що політика призначили на посаду підполковника (командує батальйоном безпілотних систем управління однієї з ОМБр), хоча він має лише звання лейтенанта. А депутат Київради, комбат 53-ї ОМБр Олександр Погребиський вважає: уся справа у заздрості.

Знайшов ресурс - а це ключове для таких підрозділів

Новий поштовх обговоренню призначення Олега Ляшка у Facebook надав пост Олександра Погребиського, ветерана ООС, діючого комбата 53-ї ОМБр. Він виклав у соцмережах своє бачення ситуації: вважає, що йдеться про звичайну заздрість інших швидкому злету людини, яка має непогані ресурси для забезпечення власного підрозділу БПЛА.

"Людина прийшла більше року тому в ЗСУ, пройшла бзвп (базову військову підготовку - ред.), як всі, без "окремих умов". Потрапив в новостворену бригаду, яка як більшість не мала нічого. Мала вищу освіту тому отримала первинне офіцерське звання, це вже більше року нормальна процедура в ЗСУ бо молодшого офіцерського складу катастрофічно не вистачає. Створила та забезпечила підрозділ БПЛА, а слово "забезпечив", знайшов ресурс, це ключове для таких підрозділів, це я вам як комбат скажу, бо батальйонів по штату створили багато де, але про забезпечення, якось як завжди забули", - зазначив Погребиський у дописі.

Тепер, каже депутат Київради, підрозділ Ляшка входить до десятки у рейтингу аналогічних підрозділів - цього досягли за рік. Витрати на такі самі реформи у власному батальйоні він оцінив у приблизно 20 млн грн "без поточних витрат". Цікаво, що у коментарях дехто з сусідніх підрозділів похвалив колег - кажуть, допомагає з постачанням.

"Його бригада стояла поруч з нами. Сказати, що пан Ляшко сильно допоміг у постачанні, як дронів, так і БК, - це нічого не сказати. Виручив, і сильно", - пише військовослужбовець з ніком Andrew Prussov.

"Ми тепер на кожне відео про результати враження ставимо вотермарки"

А от Тетяна Чорновол, також колишня нардепка, а нині військовослужбовиця, пригадала Ляшкові його бойові звитяги літа 2014 року. Так, вона зазначила, що тоді політик більше вправлявся у піарі - зокрема, під час звільнення Маріуполя її чоловік ледь не постраждав під час "показушного вогню", який вели бійці під командуванням майбутнього лідера "радикальної фракції" у Раді.

"В 2014 році, коли звільняли Маріуполь, мій чоловік ледь не отримав кулю від хлопців Ляшка. Він був у приміщені уже давно захопленого штабу сепарів, коли хлопці Ляшка відкрили по ньому показушний вогонь, для зйомки ніби то штурму", - нагадала Чорновол у власному дописі.

А ще один військовослужбовець, Вадим Коляда, пише, що його колеги не вельми задоволені сусідством з батальйоном безпілотних систем під командуванням Ляшка. Каже, політик залишив деякі з парламентських звичок, ще й привласнює чужі відео з роботою дронів - а це звітування про успішні враження ворожих сил та засобів.

"У "чат міті" кожного разу доводиться вислуховувати нісенітниці від пана Ляшка, коли починає працювати ББС. Таке враження, що він досі вважає себе на трибуні Ради. А на рахунок ББС 63-ї, записують результати враження всіх екіпажів штатних та позаштатних підрозділів БПЛА, батальйонів 63-ї. Ми тепер відео про результати враження передаємо тільки після обробки з вотермаркою", - пише Коляда у коментарі під дописом Погребиського.

Цікаво, що загалом негативного ставлення до екс-нардепа немає ані в тих дописувачів, хто служить, ані в тих, хто лише згадує попередню діяльність Олега Ляшка. Пані Світлана Рудник пише, що він наче помолодшав, "а з автоматом має кращий вигляд, ніж з вилами". А користувач Роман Ковальов додає: суспільству потрібно усвідомити, що нині посади в армії отримає той, хто може дістати забезпечення для власного підрозділу.

Що не так із призначенням екс-нардепа на підполковничу посаду

Нагадаємо, про те, що колишній народний депутат України, а нині – військовий ЗСУ Олег Ляшко став командиром батальйону БПЛА в 61 окремій механізованій бригаді, Інформатор писав ще наприкінці серпня 2024-го. Втім, бійці почали масово скаржитись на його накази. Крім того, підлеглі шукали можливості для переводу в інший підрозділ.

Трохи згодом з'ясувалася і причина такого незадоволення. Маючи звання лейтенанта, Ляшко був призначений на підполковничу посаду - це викликало хвилю обговорень серед військових, а також невдоволення: адже деякі бійці, хто перебуває на передовій вже тривалий час, не отримують нагород чи підвищень по службі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ