За даними Міністерства освіти та науки України, 80% заяв щодо цькування в закладах освіти подаються батьками й лише 20% дітьми
Невтішна статистика свідчить про те, що у Києві та області зафіксовано найбільше звернень щодо булінгу в школах. З 85 повідомлень, поданих переважно від батьків по всій Україні, 36 заяв надійшло зі столиці та Київської області. І це лише за один місяць роботи онлайн-кнопки для анонімних звернень щодо булінгу, яка запрацювала наприкінці жовтня.
Загалом за 10 місяців 2024 року в Україні зафіксовано 219 випадків булінгу в школах, повідомляє “Опендатабот”. У переважній більшості скарги надходять від батьків: за даними Міністерства освіти та науки України, це 80% заяв, і лише 20% подаються дітьми. Втім, якщо порівнювати з періодом до початку повномасштабної війни, випадків булінгу поменшало.
За інформацією, що була зафіксована поліцією, кожен другий протокол за цькування складаються на підлітків у віці з 14 до 16 років - у 2024-му таких 124. Майже кожний шостий випадок вчинений групою людей або ж повторно - таких від початку року зафіксовано 37. Ще 12 протоколів було складено на освітян, які знали про булінг, але не повідомили про нього.
Якщо заяву створює дитина, вона має змогу не зазначати інформацію, яка може її ідентифікувати — заява буде повністю анонімною. Також вона може повідомити особисту інформацію, що значно полегшить школі та поліції розв'язати конкретну ситуацію.
Крім того, можна зателефонувати на гарячу лінію з протидії булінгу за номером 116000. Дзвінки приймають з 12:00 до 16:00 кожен день.
Нагадаємо, на початку серпня Інформатор писав про те, що поліція Києва розслідує випадок булінгу, що трапився просто посеред футбольного майданчика на Мінському масиві столиці. Там група однолітків побила 12-річну школярку, а свої дії підлітки знімали на мобільний телефон. Правоохоронці вже встановили особи усіх, хто знущався з дівчинки, і працює з нападниками та їхніми батьками.
А наприкінці квітня у Києві стався ще один трагічний інцидент, коли однолітки побили школяра, спричинивши сильні ушкодження внутрішніх органів. Ситуація ускладнилася через те, що дитина не розповіла батькам про конфлікт - у підсумку, за 10 днів після бійки хлопчику довелося робити операцію. Сама ж сварка нібито трапилася через те, що хлопець дивився мультфільм російською мовою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.