Сумне лідерство: переважну кількість випадків шкільного булінгу фіксують у Києві

За даними Міністерства освіти та науки України, 80% заяв щодо цькування в закладах освіти подаються батьками й лише 20% дітьми

булінг школярі діти
У порівнянні з періодом до початку повномасштабної війни випадків булінгу поменшало

Невтішна статистика свідчить про те, що у Києві та області зафіксовано найбільше звернень щодо булінгу в школах. З 85 повідомлень, поданих переважно від батьків по всій Україні, 36 заяв надійшло зі столиці та Київської області. І це лише за один місяць роботи онлайн-кнопки для анонімних звернень щодо булінгу, яка запрацювала наприкінці жовтня.

Загалом за 10 місяців 2024 року в Україні зафіксовано 219 випадків булінгу в школах, повідомляє “Опендатабот”. У переважній більшості скарги надходять від батьків: за даними Міністерства освіти та науки України, це 80% заяв, і лише 20% подаються дітьми. Втім, якщо порівнювати з періодом до початку повномасштабної війни, випадків булінгу поменшало.

За інформацією, що була зафіксована поліцією, кожен другий протокол за цькування складаються на підлітків у віці з 14 до 16 років - у 2024-му таких 124. Майже кожний шостий випадок вчинений групою людей або ж повторно - таких від початку року зафіксовано 37. Ще 12 протоколів було складено на освітян, які знали про булінг, але не повідомили про нього.

Як повідомити про випадки булінгу онлайн?

  • Зайдіть на сайт АІКОМ та натискайте кнопку "Повідомити про булінг".
  • Реєструйтеся або увійдіть в уже наявний акаунт.
  • Заповніть коротку анкету. Заяву можна подавати анонімно чи зазначити свої дані.
  • Натискайте кнопку "Продовжити" та підтверджуйте заяву.
  • Ознайомтеся з рекомендаціями щодо того, як реагувати на булінг.

Чи можна залишити анонімну скаргу?

Якщо заяву створює дитина, вона має змогу не зазначати інформацію, яка може її ідентифікувати — заява буде повністю анонімною. Також вона може повідомити особисту інформацію, що значно полегшить школі та поліції розв'язати конкретну ситуацію.

Крім того, можна зателефонувати на гарячу лінію з протидії булінгу за номером 116000. Дзвінки приймають з 12:00 до 16:00 кожен день.

Дівчинку побили просто посеред спортмайданчика, а хлопцеві завдали жорстоких ударів на перерві у випадки булінгу в Києві

Нагадаємо, на початку серпня Інформатор писав про те, що поліція Києва розслідує випадок булінгу, що трапився просто посеред футбольного майданчика на Мінському масиві столиці. Там група однолітків побила 12-річну школярку, а свої дії підлітки знімали на мобільний телефон. Правоохоронці вже встановили особи усіх, хто знущався з дівчинки, і працює з нападниками та їхніми батьками.

А наприкінці квітня у Києві стався ще один трагічний інцидент, коли однолітки побили школяра, спричинивши сильні ушкодження внутрішніх органів. Ситуація ускладнилася через те, що дитина не розповіла батькам про конфлікт - у підсумку, за 10 днів після бійки хлопчику довелося робити операцію. Сама ж сварка нібито трапилася через те, що хлопець дивився мультфільм російською мовою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ