Студент КПІ заявив, що його перевели на контракт обманом: що вирішив суд

Читать на русском

Він хотів, щоб альма-матер повернула йому гроші та заплатила моральну шкоду.

Читать на русском
КПІ, студент, контракт, суд
До суду студент звернувся, як отримав диплом

Він хотів, щоб альма-матер повернула йому гроші та заплатила моральну шкоду.

У серпні 2017 року молодого чоловіка зарахували до київського політехнічного університету імені Ігоря Сікорського. Він став студентом-бюджетником денної форми навчання фізико-математичного факультету та мав отримати диплом бакалавра за спеціальністю «Математика». 

За версією студента, у період зимової сесії 2019-2020 років він успішно склав екзамени з усіх навчальних дисциплін. Однак 21 січня 2020 року декан факультету повідомив, що той відрахований. Для того, щоб продовжити навчання його нібито обманом змусили перейти на контракт. Тобто укласти договір про надання платних освітніх послуг.

«27 січня 2020 року ректор на підставі подання декана видав наказ […] про відрахування зі складу здобувачів освіти за невиконання індивідуального навчального плану. Ніякого індивідуального навчального плану (студент) не підписував, тому своє відрахування вважає незаконним. Договір уклав під впливом обману, оскільки йому погрожували, що у разі відмови укласти договір, він взагалі залишиться без освіти», - так пояснив в суді свою думку молодий чоловік.

За словами студента, угоду про платне навчання уклали 21 січня 2020 року, хоча наказ про відрахування виданий 27 січня 2020 року. Тобто начебто спочатку підписали договір, а потім вже відрахували.

Молодий чоловік боявся, що не отримає диплом.
Молодий чоловік боявся, що не отримає диплом.

Загалом з лютого по червень 2020 року чоловік сплатив 7 тис. 500 грн, по 1500 грн в місяць. Оскільки він вважав, що договір був укладений під впливом обману, то 29 червня 2023 року – вже після отримання диплома, він звернувся із позовом до суду.

Колишній студент просив у альма-матер 15 тис. грн та ще 10 тис. грн за моральну шкоду.

Що було у суді

Університет відповів на звинувачення свого колишнього студента. В закладі освіти розповіли, що зимову сесію 2019-2020 років він провалив: теорія ймовірностей (екзамен) - 40 балів (оцінка «незадовільно»), функціональний аналіз (екзамен) - 30 балів (оцінка «незадовільно»).

Друга спроба скласти іспити теж вийшла не сильно вдалою: теорія ймовірності - 45 балів (оцінка «незадовільно»), функціональний аналіз - 10 балів (оцінка «незадовільно»).

«(Студент) не ліквідував академічну заборгованість з двох навчальних дисциплін, оскільки отримав менш як 60 балів зі 100. З цих підстав, його було законно відраховано. Після відрахування він подав заяву про поновлення до складу студентів 3 курсу фізико-математичного факультету на контрактній основі», - так пояснили ситуацію в університеті.

За версією вишу, студента поновили 31 січня 2020 року, а не 21 січня, як казав їх здобувач освіти. Крім того, з 1 вересня 2020 року студента знов перевели на «бюджет». А наказом від 22 червня 2021 року чоловік здобув ступінь бакалавра та диплом.

Перед винесенням рішення суддя вивчив всі докази.
Перед винесенням рішення суддя вивчив всі докази.

У відповідь на ці пояснення, студент попросив суд витребувати спірний договір про платне навчання. Крім того, він наполягав, що альма-матер надала суду останню версію положення про відрахування, а не те, за яким його викреслили зі списку студентів.

Що вирішив суддя

У жовтні 2023 року суддя отримав всі документи, які могли внести ясність у справу. Вони підтверджували версію університету, що їх студент невдало склав зимову сесію, тому продовжив навчання вже як контрактник.

«Наданими суду доказами, зокрема заліково-екзаменаційними відомостями, копії яких засвідчені у встановленому законом порядку, підтверджено, що (студент) за результатами сесії 2019-2020 р.р. отримав результати «незадовільно» з двох навчальних дисциплін. За результатами перескладання академічна заборгованість ліквідована не була», - йдеться у рішенні суду.

У договорах про навчання за контрактом ручкою були вказані різні дати, проте суть документа була однакова. Проте молодий чоловік не просив призначити судову експертизу, тому суддя прийняв версію університету.

В результаті, 14 листопада 2023 року суддя Оболонського районного суду Києва Євген Діденко вирішив, що не було доведено незаконності відрахування. І гроші, про які просив колишній студент, він не отримає. Це рішення можуть оскаржити до 14 грудня.

Інформатор писав скільки коштує диплом бакалавра в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.