Сторож поліклініки, якй не встиг відчинити укриття під час тривоги, постав перед судом: подробиці

Читать на русском

Адвокат Вадима Мошкіна пояснює, що той не мав наміру не пустити людей до бомбосховища, але родичі загиблих сподіваються на покарання

Читать на русском
Вадим Мошкін на суді
Вадим Мошкін на суді

Адвокат Вадима Мошкіна пояснює, що той не мав наміру не пустити людей до бомбосховища, але родичі загиблих сподіваються на покарання

Деснянський райсуд Києва почав розглядати справу сторожа київської поліклініки №3 Вадима Мошкіна через загибель людей, які не встигли потрапити до укриття. Перебуваючи на нічній зміні, він не стиг відчинити бомбосховище під час повітряної тривоги. Люди, які стояли перед дверима поліклініки, зазнали поранень, а троє загинули, серед них є дитина.

Перше судове засідання відбулось 12 червня, повідомляє видання Ґрати. У цій справі проходять ще четверо міських чиновників, але наразі вони перебувають статусі підозрюваних. 

Прокурор Назарій Фединяк обвинувачує Мошкіна у тому, що він не виконав наказу директора поліклініки № 301 від 30 грудня 2022 року, який зобов'язував його відчинити двері одразу після сигналу тривоги. За версією прокуратури, Мошкін "достовірно знав, що життю людей, які прийшли в укриття, загрожує реальна небезпека, але поставився до цього байдуже".

На думку адвоката Андрія Остапенка, в обвинувачуваного не було умислу залишати людей у небезпеці. Він не відчинив двері вчасно через поганий слух.

На слуханнях також були матір і цивільний чоловік однієї із загиблих біля поліклініки. Він сказав журналісту Ґратів, що сподівається на обвинувальний вирок для Мошкіна, але вважає, що справу розглядають занадто повільно, і він не вірить суду. 

Правоохоронці також вирішили, що трагедія сталася з вини ще чотирьох людей: директора муніципальної безпеки київської адміністрації Романа Ткачука, заступниці голови Деснянського району Світлани Алєксєєнко, директора поліклініки Олега Шугалевича та його заступника з технічних питань Василя Десика. За версією слідства, вони не забезпечили цілодобового доступу людей до укриття. Їм оголосили підозру у службовій недбалості, трьох посадовців відправили під домашній арешт, але вони все ще залишаються при своїх посадах.

Перше засідання було розглядом справи по суті. Наступне відбудеться 30 січня, на ньому почнуть опитувати родичів загиблих.

Трагедія уночі 1 червня

Нагадаємо, у ніч проти 1 червня 2023 року окупанти атакували Київ крилатими й балістичними ракетами. Сили ППО знищили усі повітряні цілі, але уламки завдали шкоди у трьох районах столиці. Зокрема балістична ракета "Іскандер", розколовшись у повітрі, упала поряд із поліклінікою. Загинуло троє людей, які не встигли сховатися в укритті: 32-річна Наталія Вельченко, 33-річна Ольга Івашко та її 9-річна дочка Вікторія. Жителі довколишніх багатоповерхівок стукали у зачинені двері медзакладу, щоб їх впустили до облаштованого тут укриття, але сторож не відчинив. 

Охоронця відразу ж затримали і повезли до поліцейського відділку. Йому провели експертизу на вміст алкоголю у крові, бо люди казали, що чоловік був п'яним, тому не відчинив двері. Але виявилось, що Вадим Мошкін нічого не пив. Він пояснив, що не чув сигналу, тому не встиг відчинити двері вчасно: коли люди стукали, він якраз підіймався сходами з бомбосховища у хол поліклініки, щоб впустити їх усередину. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.