Йдеться про десятки тисяч військовозобов'язаних мешканців столиці: поліція розшуковує їх, складає адмінпротоколи, а тоді доставляє до ТЦК та СП для проходження військової служби
У Києві від мобілізації ухиляється декілька десятків тисяч чоловіків. Їх розшукує поліція і складає адмінпротоколи - всього за рік знайшли понад 13 тисяч військовозобов'язаних. Втім, досі ховається значно більше: точну цифру назвали днями у поліції Києва.
Про те, скільки киян ховається від мобілізації, повідомила поліція Києва на інформаційний запит ТСН. За словами правоохоронців, з початку 2024 року ТЦК надіслали у столичну поліцію 83077 звернень щодо розшуку та доставлення чоловіків задля складання адміністративних протоколів. За рік правоохоронці змогли знайти 13311 порушників, тобто приблизно 16% оголошених у розшук.
Чоловіків, які ухиляються від мобілізації в Україні, розшуковують та доставляють у ТЦК, на усіх складають протоколи за адмінправопорушення за ст. 210 і 210-1 КУпАП. У них йдеться про порушників правил військового обліку та законодавства про мобілізацію. Якщо виходити із наданої поліцією статистики, то у розшуку досі перебувають 69766 мешканців столиці. Окрім того, певну кількість військовозобов’язаних могли оголосити у розшук за два місяці вже 2025 року.
У поліції не розкривають деталей щодо того, як шукають порушників: чи перевіряють місце реєстрації або місце роботи, чи чергують під під’їздом в очікуванні на чоловіка. Правоохоронці лиш запевнили, що використовують усі можливості, які мають. Інформацію про кількість поліціянтів, залучених до розшуку киян, також не розголошують.
Нагадаємо, напередодні Інформатор повідомляв, що російські ЗМІ вибухнули повідомленнями про, нібито, паніку у Києві на тлі невтішних новин з перемовин у США. Пишуть: українську столицю знеструмлено, на виїзді з міста - затори через тисячі автівок, що намагаються утекти, Київ оповила паніка. Таким чином російські пропагандисти створюють у власного населення враження, що новини з Вашінгтону дестабілізують ситуацію всередині України й столиці.
Крім того, ми розповідали, що будуть змінені алгоритми видачі перепусток, які дозволяють рух Києвом у комендантську годину. Також модифікують контроль за посвідками, і навіть їхню форму: невдовзі на кожній з них буде розміщений QR-код, за допомогою якого верифікуватимуть документи. Такий цифровий інструмент перевірки може посилити контроль і уникнути зловживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.