Спорудою в Музейному провулку у Києві зацікавився львівський бізнесмен Григорій Козловський: поки оголосили про наукові дослідження

Читать на русском

Відомий львівський бізнесмен Григорій Козловський є власником будівельної компанії Avalon Inc. Ця компанія існує на ринку з 2014 року.

Читать на русском
забудовник, будівництво, Київ, історична пам'ятка
У будівлі в Музейному провулку проведуть реставрацію

Відомий львівський бізнесмен Григорій Козловський є власником будівельної компанії Avalon Inc. Ця компанія існує на ринку з 2014 року.

У грудні 2023 року фірма «КИЇВТОРГРЕМПРОЕКТ» уклала угоду на проведення досліджень фасаду будинку за адресою: Музейний провулок, 8А. Роботи мають розпочати у січні 2024 року, а закінчити – через рік. 

Саме тому будинок огородили парканом й місцева спільнота одразу це помітила. Про це написав активіст Дмитро Перов.

«У Музейному провулку помічено підозрілу активність. Маленьку двоповерхову історичну будівлю, яку в радянський час зашили плиткою - тепер ще обтягнули зеленим парканом», - написав киянин.

Спорудою на провулку Музейному у Києві зацікавився львівський бізнесмен Григорій Козловський: поки оголосили про наукові дослідження 1

 

У будинку мають провести дослідження.
У будинку мають провести дослідження. Фото - Nastya Kuzmenko

 

З його слів, у паспорті об'єкта немає інформації про дозволи на наукову роботу від департаменту охорони культурної спадщини КМДА або міністерства культури.

«Восени будинок в Музейному провулку, 8, та ще ряд будівель були визнані пам’ятками місцевого значення. Тепер довкола будинку з’явився будівельний паркан», - повідомив Дмитро Перов.

Нагадаємо, що у жовтні споруда потрапила до Реєстру об’єктів культурної спадщини  як пам’ятки архітектури та історії. Разом із будинком у  Музейному провулку до цього переліку потрапили: 

  • «Житловий будинок, 1899, в якому жили Микола Анцифєров, Олександр Давидов, Михайло Пасiчник, Соломон Пекар, перебував Григорій Мачтет» за адресою: Десятинний провулок, 7, у Шевченківському районі Києва
  • «Житловий будинок, в якому містилися правління Київського товариства фотографів-аматорів «Дагер», управління Київської залоги Української Держави, штаби Збірного корпусу та Київської добровольчої дружини» за адресою: вулиця Прорізна, 23-А, у Шевченківському районі Києва
  • «Національна бібліотека України імені Володимира Івановича Вернадського» за адресою: Голосіївський проспект, 3, у Голосіївському районі Києва
  • «Будинок меблів» за адресою: бульвар Миколи Міхновського (Дружби народів), 23, у Печерському районі Києва.

«Кожного місяця у процесі реконструкції зносяться історичні будівлі, яким не присвоєно статус пам’яток архітектури і це дійсно цінні приклади нашої культури, не надумані. Проблема полягає в тому, що громадськість дізнається про це тоді коли вже почалися якісь руйнування, а органи охорони потім розводять руками», - повідомив у жовтні минулого року Український міжнародний інститут відновлення.

Для чого проводитимуть дослідження

За словами виконавця наукових досліджень Василя Карпіва, експерти мають повністю дослідити будинок в Музейному провулку.

«Від оздоблення фасаду – штукатурка, цегла, пофарбування, цементи. Тобто все, що туди наліпили. Ми це все будемо фіксувати, досліджувати і робити лабораторні дослідження додаткові про те, щоб знати структуру, яка там буде, бо цей об'єкт буде йти під реставрацію. Так само весь інтер'єр, який є в об'єкті: всі зони і поверхи, так само будуть досліджувати на присутність малярства, декорацій, розписів, якихось оздоблень, які там могли бути», - пояснив експерт.

На основі цих досліджень буде готуватися проєкт реставрації. Також будуть висновки щодо архітектурних конструкцій.

«Це все буде скануватися повністю, буде цього об'єкту 3D-модель з внутрішнім і зовнішнім виглядом. І там вже подальші дії будуть відштовхуватись від нашого пакету досліджень. Це важливо, бо об'єкт є частково в аварійному стані і власники просять максимально видати їм інформацію, щоб розуміти як правильно далі працювати», - пояснив Василь Карпів.

Кияни помітять, що дослідження почалися, коли потеплішає. Наразі львівські експерти вже виїжджали на об'єкт до Києва.

«Ми зараз ведемо переговори стосовно детальних процесів, які нам потрібні. Тобто, риштування, обладнання, огорожа, щоб це все було правильно», - каже співрозмовник Інформатора.

Поки не відомо про подальші плани власника щодо нерухомості у Києві.

Кому належить будинок та земля в провулку

У листопаді 2005 року, за часів мера Олександра Омельченко, Київрада передала фірмі «Київторгремпроект» в оренду ділянку 0,15 га у Музейному провулку, 8А. Будинок за цією адресою компанія придбала на початку 2000-х років.

У квітні 2007 року вже інший мер Київради Леонід Черновецький підписав рішення сесії про продаж цієї землі за 6 млн 036 тис. 846 грн. За ці кошти «Київторгремпроект» отримала у власність 0,1456 га.

«Зарахувати до сум, які покупець має сплатити за земельну ділянку, аванс у сумі 477 612,12 грн (чотириста сімдесят сім тисяч шістсот дванадцять гривень 12 копійок), сплачений відповідно до угоди N 73 від 22.08.2006 р.», - такими були одні з умов продажу.

Що відомо про компанію

За інформацією аналітичної платформи YouControl, компанія «Київторгремпроект» була зареєстрована понад 30 років тому у Києві. Основний вид діяльності - архітектурні послуги.

До 26 жовтня 2023 року засновниками фірми були мешканець Люксембургу Рес Жерар Леон Марі та «ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД «АКОРД». Після цієї дати компанія стала належати «Акорду» та Олександру Бербі зі Львівщини.

ЗМІ писали, що до квітня 2019 року Олександр Берба був керівником відомої львівської будівельної компанії «Avalon Inc». Водночас власником компанії «Avalon Inc» є львівський бізнесмен та колишній депутат міської та обласної рад Львівщини Григорій Козловський. В інтерв'ю він заявляв, що не має відношення до компанії.

Бізнесмен Григорій Козловський відомий своєю підтримкою футболістів.
Бізнесмен Григорій Козловський відомий своєю підтримкою футболістів.

У 2015 році Козловський обрався до міської ради Львова від Блоку Петра Порошенка, а у 2020 році став депутатом Львівської обласної ради від «Європейської солідарності». Відомо, що у травні 2022 року він склав депутатські повноваження

Інформатор розповідав, хто будує церкву з апартаментами у Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.