Скільки з бюджету Києва витратили на поїздку Кличка і Поворозника до Брюсселю на форум

Читать на русском

Інформатору надали відповідь з КМДА щодо того, скільки днів та скільки грошей керівництво Києва витратило на відрядження у Бельгію

Читать на русском
Скільки з бюджету Києва витратили на поїздку Кличка і Поворозника до Брюсселю на форум
Посадовці витратили від 3 до 8 днів для участі в 1-денній події та перемовинах

Інформатору надали відповідь з КМДА щодо того, скільки днів та скільки грошей керівництво Києва витратило на відрядження у Бельгію

Цьогоріч КМДА організувала Інвестиційний форум Києва у столиці Бельгії за участі Віталія Кличка. На проведення захожу витратили кошти з бюджету міста. Але результати його мають виправдати усі видатки.

Сам форум відбувся у Брюсселі 16 листопада 2023 року. Як нам повідомили у КМДА, захід відвідали декілька посадових осіб Київської міської державної адміністрації. Зокрема, це:

  • Віталій Кличко – мер Києва;
  • Микола Поворозник – перший заступник голови КМДА;
  • Наталія Мельник – директорка департаменту економіки та інвестицій КМДА;
  • Вячеслав Панченко – перший заступник директора департаменту економіки та інвестицій КМДА;
  • Олег Світличний – заступник директора департаменту економіки та інвестицій КМДА, начальник управління з питань інвестиційної та зовнішньоекономічної політики;
  • Марія Адомайтіс – заступниця начальника управління міжнародних зв’язків КМДА;
  • М. П. Милейко – головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва в управлінні міжнародних зв’язків КМДА;
  • Оксана Зінов’єва – речниця Віталія Кличка, штатна помічниця мера;
  • А. П. Скакодуб – штатний помічник Віталія Кличка.

Як нам повідомили у КМДА, Віталій Кличко разом з двома помічниками був у відрядженні до Брюсселю протягом 15-17 листопада 2023 року «власним коштом» (тобто вірогідно, мер міста заплатив за себе і двох людей). Микола Поворозник, Наталія Мельник, Олег Світличний – були у цьому відрядженні 12-18 листопада. А Вячеслав Панченко, Марія Адомайтіс, М. Милейко – з 12 по 19 листопада 2023 року. Метою поїздки 9 чиновників з Києва до Брюсселю була участь в Інвестиційному форумі Києва та переговори з економічних питань з мерією столиці Бельгії. При цьому департамент економіки та інвестицій КМДА виступив організатором події.

На відрядження Миколи Поворозника, Марії Адомайтіс та М. Милейко з бюджету Києва витратили 309 тис. 165 грн. Наталія Мельник з двома своїми заступниками відправилася до Бельгії «коштом департаменту». Нам у КМДА не повідомили, скільки департамент витратив на поїздку, але можна припустити, що дещо менше за своїх колег на чолі з першим заступником голови КМДА. Вірогідно, сума менша за 250 тис. грн, адже перебували вони у відрядженні на 1 день менше.

Ми запитали також, чи оплачували у КМДА проїзд і проживання у Бельгії іншим особам з України, які не працюють у мерії Києва, але теж брали участь у події (у т.ч. як спікери під час форуму). Судячи з відповіді, ці люди діставалися до міста проведення й оплачували своє проживання, користуючись з власних коштів або з залученням коштів тих структур, в яких вони працюють.

Раніше ми писали, що цей форум відбувся 16 листопада 2023 року та коштував місту 3,9 млн грн. З них 3,5 млн грн отримав підприємець з Києва Дмитро Коваленко за оренду обладнання (як і минулого року). А 400 тис. грн отримала фірма ТОВ «О2ПР» за розробку концепції форуму: що цікаво, так керівниця фірми Ольга Дьякова виступала на форумі як експертка. Захід проводиться щорічно з 2016 року. У 2022 та 2023 роках проводився у Брюсселі, до цього – у Києві. Як нам повідомили у КМДА, захід проводили у приміщенні мерії Брюсселю: міський голова Філіп Клоз безкоштовно надав приміщення для форуму.

Які результати цьогорічного форуму

На захід зібралося понад 500 гостей, ще понад 2000 дивилися трансляцію онлайн. У тому числі у форумі взяли участь дипломати з 36 країн, топові посадовці Єврокомісії, міністерки закордонних справ, з питань розвитку і міського співробітництва та оборони Бельгії, віцепрезидентка Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), представники мерій ряду європейських міст та інші важливі гості. А привітала всіх по відео Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

У цьому році Київ та Брюссель підписали угоду про побратимство. Також підписали угоду про співробітництво Київська та Брюссельська торго-промислові палати. Вирішили долучитися до майбутнього відновлення Києва мерії Барселони, Тирани, метрополія Великого Парижа (у яку входять столиця Франції та найближчі околиці). В результаті тогорічного форуму до відновлення Києва були готові долучитися 15 європейських міст, тепер – на три більше.

Завдяки торішньому форуму Київ отримав значну підтримку від закордону для ряду проєктів у нинішньому році. Також Київ отримає грант на 480 тис. євро від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) для оновлення рухомого складу метрополітену та для того, щоб київське метро нарешті позбавилося залежності від російських деталей та обладнання. Експерти від ЄІБ надаватимуть консультації мерії Києва для розвитку міського електротранспорту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.