Скандал олімпійських масштабів: замість бази для тренування легкоатлетів у Києві збудували тенісні корти

Керівництво спорткомплексу, що заробляє на тенісистах-аматорах, стверджує, що таким чином змушене виживати під час зменшення фінансування спортивної галузі, у той час, як спортсмени ладні самі підтримувати комплекс, аби було де тренуватися

Спорт Київ скандал Федерація легкої атлетики
Замість бігових доріжок і зон для метання снарядів на стадіоні тепер збудували корти для гри в теніс

У Києві вибухнув скандал через реконструкцію стадіону "Атлет", що належить до Федерації легкої атлетики. Замість бігових доріжок і зон для метання снарядів там збудували корти для гри в теніс. Профільне міністерство виправдовується: так простіше буде зібрати кошти на основний ремонт, але олімпійців цей підхід не влаштовує.

Про вихід скандалу в публічний простір розповіла ТСН. Річ у тім, що спорткомплекс, що розташований в Лабораторному провулку на Печерську, зачинили на реконструкцію ще 2021-го, і тоді обіцяли, що нову арену для легкоатлетів зведуть за пів року. Її вартість на той момент складала 130 млн грн.

Будівельники встигли прокласти мережі та влаштувати основу під асфальт, витративши шосту частину бюджету, аж тоді почали переноситися строки здачі об'єкта. А з початком повномасштабного вторгнення капвидатки на будівництво взагалі зупинили. Натомість на території з'явилися тенісні корти, вже за позабюджетні кошти.

Керівник стадіону стверджує, що нові споруди є "тимчасовими" - щойно з'являться кошти на реконструкцію основного об'єкта, їх демонтують. А 200 тис. грн на місяць, які заробляють корти, підуть на покриття витрат на комунальні послуги. Та й профільний міністр Матвій Бідний каже: нічого поганого в цьому не бачить.

"130 мільйонів інвестувати сюди під час війни це - злочин. Якщо директор підприємства хоче започаткувати тимчасову споруду, що буде приносити якісь обігові кошти – чому це погано? Чим краще, якщо тут не буде нічого", - стверджує Бідний.

Втім, Федерацію легкої атлетики ситуація обурює. Там стверджують - якщо вже немає коштів зовсім, спортсмени самі ладні знайти спонсорів.

"Передайте його у безоплатне користування Федерації легкої атлетики України, ми знайдемо кошти, приведемо до ладу і налагодимо тренувальний процес", - каже віцепрезидент організації Віктор Грінюк.

А професійні спортсмени нарікають: для проведення чемпіонатів світового та національного рівнів потрібні дві арени, розминкова (нею мав би слугувати "Атлет") і основна (якою нині є НСК "Олімпійський"). Відтак, якщо немає однієї з них, відпадає потреба і в іншій - як і у легкоатлетах загалом.

"Це може бути крута олімпійська база. Якщо втратити цей стадіон, то це значить, що НСК "Олімпійський" мертвий взагалі для розвитку легкої атлетики", - сказала ТСН срібна призерка Олімпійських ігор Ірина Ліщинська.

Зрештою, обидві сторони погодилися на тимчасовий компроміс. Зі сторони адміністрації "Атлета" кроком назустріч буде відкриття стадіону бодай для бігунів. А корти, аби вони не заважали професійним спортсменам, відгородять.

Київщина в лідерах зі зведення інклюзивних об'єктів для людей з особливими потребами

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що на Київщині збудували інклюзивне містечко для військових. Для того, щоб на місці лісу з'явилися 59 будиночків, знадобилося менше ніж рік. Помешкання обладнані для проживання військових, хто отримав інвалідність: тут майже немає сходів, кожна споруда має свою терасу. А ще, поряд побудують зони для відпочинку, магазин і поштове відділення.

Також ми розповідали про те, що у Київській області збудували одноповерхове містечко для літніх людей. Це будиночки, де прихисток знайшли переселенці з Херсонської, Донецької, Запорізької областей та інших регіонів України. Стало відомо, як там все облаштовано.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube