На Київщині з'яивилося містечко для літніх людей: хто та як мешкає в 100 будиночках

Читать на русском

На Київщині збудували житло для пенсіонерів-переселенців

Читать на русском
У Київській області з'явилося містечко для переселенців літнього віку
Будиночки для переселенців

На Київщині збудували житло для пенсіонерів-переселенців

У Київській області збудували одноповерхове містечко для літніх людей. Це будиночки, де прихисток знайшли переселенці з Херсонської, Донецької, Запорізької областей та інших регіонів України. Стало відомо, як там все облаштовано.    

Як передає видання "Хмарочос", тут є понад 100 будиночків. У помешканнях проживають самотні люди старшого віку, і проводять разом гідну старість. Це "містечко" знаходиться в селі Колонщина, яке знаходиться за сорок кілометрів від Києва". Між лісом і полем, розмістилось "Чудо-містечко". Рівненькі котеджі з терасами, лавками, зеленими газонами та квітами. 

"Чудо-містечко" - це хаб для людей похилого віку, що стали вимушеними переселенцями. Відомо, що проєкт започаткував благодійний фонд "До України з любов'ю". Цей фонд створила українка Світлана Міллер у США в 2022 році. Фінансування надав інвестор з США Делл Лой Хансен. 

Фото: Хмарочос
Фото: Хмарочос

За словами Тетяни Рябоволової, директорки української філії фонду, чимало стареньких лишилося без власного кутка через російську агресію. Цей проєкт з "Чудо-містечком" розпочався після візиту представників фонду в "Патріотичне містечко" в Василькові, яке створили за підтримки уряду Польщі. 

"Ми побачили очі людей похилого віку, які живуть там без жодної надії. Багато людей поважного віку залишилось без нічого. У них немає сил та коштів, щоб будувати своє життя знов. Для них втрата житла – це втрата життя", - зазначила Тетяна Рябоволова. 

Фото: Хмарочос
Фото: Хмарочос

Тому коли волонтери робили "Чудо-містечко", акцент робився на тих людях, які отримали прихисток. Мета була в тому, щоб вони отримали піклування. Адже в когось з них немає дітей, в когось - рідні воюють або загинули. Були й випадки, коли родичі їх просто кинули, поїхавши до країни-агресорки. За словами волонтерів, історії у всіх різні, проте всіх об'єднує те, що вони не мають рідних. 

"Чудо-містечко" надає житло безстроково. Зазначається, що будинки зведені за каркасно-модульною технологією. Це забезпечує невисоку ціну, гарні показники теплозберігання та дозволяє зберігати мінімальну вологість (16–18 %) дерев’яних комплектуючих, що неможливо забезпечити, якщо споруда зводиться просто неба. Це невелике житло, зроблене з екологічно чистих матеріалів. Жителі США нерідко проживають в таких будинках все життя. 

Наразі у містечку проживає 68 людей в 48 квартирах. Загалом побудували 107 осель. Відомо, що наступного тижня повинні заселити ще 78 людей. Це українці похилого віку з окупованих територій або з територій, де тривають бойові дії. 

"У нас була мета, щоб продовжити життя цих людей, повернути їм відчуття стабільності та гідності. Ми хочемо, щоб люди знов заземлились, знов отримали відчуття, що можуть робити щось корисне. Ми хочемо створити тут спільноту активних, здорових, радісних, щасливих, патріотичних пенсіонерів", - кажуть у фонді.

Зазначається, що американські родини активно допомагали українцям. Деякі з них, кажуть волонтери, навіть відмовлялися від покупки авто, поїздок на відпочинок, щоб профінансувати житло людям, які постраждали від війни. Тому тепер у фонді заснували традицію: коли відбувається поселення в будиночок, вони телефонують відеозв’язком з американською родиною, яка допомогла його звести, і знайомлять з тим, кому це помешкання дісталось.

Заявку на безкоштовне проживання можна заповнити за посиланням

Відомо, що у фонді зараз поспішають добудувати ще чимало всього цікавого для жителів. Зокрема,  клуб, в якому буде бібліотека, стоматологічний кабінет, перукарня, лікар та сцена. Містечко адаптоване для людей з інвалідністю – тут зводять обладнані будинки для людей на кріслі колісному та тих, хто не встає з ліжка. На території також є бомбосховище. 

Прихисток у Київській області

Раніше також повідомлялося, що благодійники продовжують будувати "Містечко Хансена" на понад 80 будинків у Тарасівці й Боярці для переселенців до Київської області. Там переселенці можуть отримати соціальне житло на п'ять років. При цьому платити потрібно лише за комунальні послуги, оренда житла повністю безкоштовна.   

"Ми розуміємо розміри міграції. Київська область прийняла 334 тисяч ВПО, а поїхало 267 тисяч осіб. Я завжди говорю, що ВПО – щастя для громади, бо це нові трудові ресурси. Зокрема, працездатних осіб у нас майже 100 тисяч", - зазначив голова департаменту соцзахисту Київської ОВА Ігор Мещан.       

Відомо, що благодійники також  збудували котеджне містечко для людей похилого віку. Окрім житла, мешканців забезпечують харчуванням і медичними послугами, а також для них будують Дім культури.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.