ПТСР та гострі стресові розлади під час війни у цивільного населення – актуальна проблема, яка потребує уваги спеціалістів. Тому Контактний центр міста Києва та фармацевтична компанія «Дарниця» підписали Меморандум про співпрацю, щоб підтримати тих, хто пережив травматичні стресові події.
У Контактному центрі 15-51 з’явилась безкоштовна «гаряча лінія» допомоги для підтримки людей, які переживають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).Про це повідомив керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний, передає Інформатор.
«За телефоном «гарячої лінії» дипломовані психологи допоможуть подолати стресові розлади та навчать, як упоратися з наслідками психологічної травми, адаптуватись після вимушеної зміни місця проживання, пережити втрату близької людини або родича, навчать навичкам подолання тривоги та розкажуть, як регулювати психологічний стан в умовах війни», – зазначив Дмитро Загуменний.
Аби поспілкуватися з професійним психологом потрібно:
«Пам’ятайте, що у разі появи симптомів ПТСР обов’язково слід звернутися за допомогою до сімейного лікаря, який направить вас до фахівця із психічного здоров’я – психолога чи психіатра. Бережіть себе!» – наголосив Дмитро Загуменний.
Нагадаємо, що в Києві працює також цілодобова «гаряча лінія» психологічної допомоги за номерами:
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – стан психічного здоров’я, який може виникати в осіб, які пережили або стали свідками травматичної події (війни/бою, стихійного лиха, серйозної аварії, терористичного акту чи зґвалтування).
ПТСР проявляється як довготермінова реакція на стрес. За визначенням лікарів, його прояви з’являються через щонайменше чотири тижні після травматичної події.
Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.
Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.
Соломія Новосільська