Нова шахрайська схема? Зооволонтери погрожують власникам котів, якщо ті неуважно стежать за тваринами

Нова шахрайська схема? Зооволонтери погрожують власникам котів, якщо ті неуважно стежать за тваринами

Читать на русском

Журналістку лякали "візитом до поліції" через втрачену тварину, а світлиною контакту юристи притулку чомусь встановили зображення відомої депутатки Київради Вікторії Пташник

Читать на русском
Зооволонтери притулок для тварин шахрайські дії депутатка Вікторія Пташник
Журналістка та депутатка Київради зустрілися, щоб розставити крапки над "і" у питанні про погрози від притулку тварин

Журналістку лякали "візитом до поліції" через втрачену тварину, а світлиною контакту юристи притулку чомусь встановили зображення відомої депутатки Київради Вікторії Пташник

У Києві сталася дивна історія з ознаками шахрайства з боку зооволонтерів. Цікаво, що до своєї діяльності вони спробували долучити ще й відому депутатку Київради Вікторію Пташник, і, називаючись її іменем, лякали киянку-журналістку "відповідальністю" за загублену кицьку. Але далі ще цікавіше: за цією ж схемою ще у квітні зоозахисники здійняли ще один скандал щодо загиблого кота, про який вже розповідав Інформатор. Відтак, схоже, що йдеться про схему, яку опрацювали та використовують з різним ступенем ефективності "волонтери".

Розклеїла 50 оголошень - і все марно

Про історію розповіли сама Вікторія Пташник та журналістка Анастасія Рокитна, якій слали погрози "зоозахисники". 31 травня вона уклала договір з Притулком для тварин "KITTY HOUSE" та забрала кицьку додому. Придбала їй корм, ліжко та ліки, які порадили у притулку.

"Коли я її привезла, кішка забилась, шипіла і не хотіла йти на контакт, про що я повідомляла притулок декілька разів. Однак, працівники притулку запевняли мене, що це нормальна ситуація, заспокоювали, не сприяли тому, щоб я повернула тварину, яка перебуває в стресі", - розповіла Анастасія Рокитна у Facebook.

Через задуху вона відчинила кватирку на балконі - а вже трохи згодом з'ясувала, що кішка вирішила прокласти шлях до волі через це віконечко. Розповідає: шукала кицьку, залишала їжу, щоб тварина не голодувала, розвісила 50 оголошень на усіх сусідніх будинках, і повідомила про сумний випадок сам притулок. А вже за декілька годин отримала повідомлення з погрозою: проти неї подадуть заяву в поліцію зі звинуваченнями у порушенні ст.229 КК України.

"Далі спілкуватись після четверга вже будете у поліції. Хочу нагадати, Ви самостійно підписали договір, Ви погодились на умови утримання тварини, Вас не змушували забирати тварину саме в нашому притулку... ваші паспортні дані вже є вказаними в договорі. Вам потрібно буде добровільно з'явитися у відділок", - писала Анастасії пані, що представилася Владленою Гончар.

Переписка з "кураторкою" кішки, яка виявила бажання приїхати до журналістки додому, та фото Вікторії Пташник, яке використали у якості світлини контакту
Переписка з "кураторкою" кішки, яка виявила бажання приїхати до журналістки додому, та фото Вікторії Пташник, яке використали у якості світлини контакту

Використали світлину депутатки

Прикметно, що жодних вимог вона не висувала (на кшталт "перерахувати суму грошей"), тому в історії йдеться лише про ознаки шахрайства. А от світлина, яку використала пані Гончар замість фото контакту, виявилася... світлиною діючої депутатки Київради Вікторії Пташник. З нею зв'язалася Анастасія, і депутатка згодилася допомогти, тож далі детективну роботу проводили вже разом.

"Насті здалось знайомим моє фото і вона запитала, чиє фото у неї в профілі. На що "Владлена Олександрівна" сказала, що це юристка Вікторія Пташник, від іменї якої вона діє, бо я начебто представляю котячий притулок і клініку Лазер Хауз, що є засновником вказаного притулку", - розповідає Вікторія Пташник у Facebook.

Зустрівшись у неділю, влаштували продзвон: і клініки "Лазер Хауз" (там підтвердили, що є засновниками "KITTY HOUSE"), і юристки Владлени, і директорки притулку Міли Кобзар, яка чомусь переадресувала їхній дзвінок іншій юристці, яка також почала погрожувати. Зрештою, історія ще не завершилася, бо з боку адвокатів тривають погрози - а свою кішку журналістка поки не знайшла. Цікавий нюанс: Пташник пише, що пані Кобзар підтвердила, що притулок є проєктом Клініки Лазер Хауз.

"...і загадково рекомендувала подивитись, хто власники останньої", - додала Вікторія Пташник.

Принагідно повідомляємо, що керівником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "Айфікс ЛТД", яка донедавна називалася ТОВ "Лазерхауз", є Юрій Дегтярьов. Згідно з даними Opendatabot, він є власником 78 (!) компаній різного спрямування, серед них - кількох охоронних (агенція безпеки "Ратібор", детективне агентство "Яструб", "Севен бодігард"), а також благодійний фонд "Волонтери за майбутнє". Також він є директором 10 компаній, більшість - у сфері рітейлу.

Інформатор звернувся по коментар до зоопритулку "KITTY HOUSE", щоб надати волонтерам рівну можливість висловитися та пояснити власні дії громадськості, з огляду на великий резонанс та повторюваний характер подій. Ми залишили номер контактного телефону, за яким можна зв'язатися з редакцією. Втім, станом на вечір понеділка, 10 червня, ми все ще чекаємо на позицію зооволонтерів.

Вже не перший випадок із KITTY HOUSE

Нагадаємо, що аналогічна історія з погрозами з боку того-ж таки притулку трапилася у Києві в квітні. Тоді йшлося про загибель кота, який випав з балкону. А "волонтери" звинуватили у цьому власницю кота, спортсменку та тренерку одного із спортклубів Києва, у... жорстокому поводженні з твариною. Обидві історії мають схоже підґрунтя, відтак, можна припустити, що або волонтери надто прискіпливо ставляться до законодавства про тварин, або й заробляють на нервах власників, що не змогли догледіти за хвостатими друзями.

Раніше, зазначимо, Інформатор вже розповідав про випадки нечуваної жорстокості у ставленні до тварин. Так, напочатку листопада у Києві викинули цуценя з шостого поверху. Волонтери, які займалися порятунком тварини, написали у соцмережах, що від самого факту в них "волосся стало дибки" - доречі, на вулиці у цей час стояли працівники поліції, і вони також не допомогли цуценяті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.