Серед 36 радників у Кличка - дружини, діти, куми: Микола Томенко про шкідливість посади помічників

Читать на русском

Колишній віце-спікер Ради та віце-прем'єр вважає, що деякі політики та посадовці зловживають громадськими ресурсами та довірою, забезпечуючи посадами близьких людей

Читать на русском
Інститут радників та помічників у посадовців
Микола Томенко вважає, що в даний час інститут радників та помічників є шкідливим

Колишній віце-спікер Ради та віце-прем'єр вважає, що деякі політики та посадовці зловживають громадськими ресурсами та довірою, забезпечуючи посадами близьких людей

Інститут радників та помічників є шкідливим, та навіть небезпечним в умовах воєнного стану. Ба більше, ряд політиків та посадовців, на кшталт Віталія Кличка чи депутатів Київради, зловживають цим ресурсом, збільшуючи штат (у мера Києва в 2022 році було 36 радників) та наповнюючи їх невизначеним правовим статусом і повноваженнями. А це, своєю чергою, веде до непрофесіоналізму, лобізму і розширенню зайвих витрат.

Про це пише Микола Томенко, народний депутат IV—VIII скликань, колишній віце-спікер Верховної Ради та екс-віце-прем'єр з гуманітарних питань. Політик нагадує історію з колишньою помічницею Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, Аллою Мартинюк. Вона, нагадаємо, днями в інтерв'ю прокоментувала небажання українських чоловіків воювати, порадивши "краще помирати на фронті", аніж від нещасного випадку, що викликало, м'яко кажучи, непорозуміння з боку громадськості. Кінець-кінцем Залужний звільнив Мартинюк, а заодно усіх інших позаштатних радників.

"Нещодавно вся країна "незлим тихим словом" згадувала знаменитого радника міністра Авакова, зрадника Ківу. Тож я вирішив звернути увагу на давню проблему безвідповідальності і корупції у владі через надмірну та неадекватну систему інституту радників і помічників", - пише Микола Томенко у Facebook.

Політик наводить цифри - якби кожен з 450 депутатів Верховної Ради скористався з права узяти на роботу (хоч і на громадських засадах) 31 помічника, в Україні було б майже 14 тисяч людей з таким статусом. А Київрада, каже Томенко, днями голосами всіх "європейських і патріотичних партій" на 2024 рік збільшила кількість помічників депутатів на оплачуваній особі до 720 осіб (відтак, кожен зі 120 депутатів матиме по 3 помічники - це коштуватиме бюджету столиці майже 1 млрд грн).

"Серед посадовців перед веде Віталій Кличко, у якого в 2022 році було 36 радників, серед яких дружини, діти, куми та інші родичі важливих бізнесменів та чиновників", - пише Томенко.

Радники Кличка: люстрований прокурор та забудовник

Колишній віце-спікер Ради вбачає в інституті радників/помічників кілька проблем, зокрема, їхній невизначений статус, повноваження, безвідповідальність, доступ до державної таємниці тощо. Питання чутливе, до прикладу, серед радників Віталія Кличка станом на лютий 2022 року були досить цікаві постаті: радником з міжнародного співробітництва було призначено Богдана Баласиновича, колишнього чоловіка мера Василькова Наталії Баласинович. Свого часу він був відсторонений Кабміном з посади держсекретаря у Мінрозвитку громад та територій.

Радником мера Києва з питань екології значився Олексій Гриценко, екс-депутат Київради, відомий майданівець та син екс-міністра оборони України часів Ющенка. Поради з муніципальної безпеки та роботи з правоохоронцями надавав Дмитро Кавун, якого було люстровано 2014 року (за Януковича він працював заступником прокурора Одеської та Харківської областей). А радником з питань стратегічного розвитку Києва працював відомий столичний забудовник, засновник компанії KAN Ігор Ніконов.

Чому падає рівень довіри до мера Києва

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що дані соцдосліджень свідчать про падіння рівня довіри до Віталія Кличка на чверть за останні півроку. Відповідно, зростає рівень недовіри: з 18% респондентів, хто в травні зазначив, що "не довіряє" очільнику столиці, показник зріс до 43%, тобто більше, ніж вдвічі (на 25%).

Однією з причин для цього є проблеми, що виникли в комунальних підприємств, зокрема, ПрАТ ХК "Київміськбуду", який, схоже, відчуває найбільш скрутні часи. І, хоча мер доручив сформувати новий склад наглядової ради та правління, на думку колишнього міського голови Києва Леоніда Косаківського, це - "посил в нікуди", адже мер сам відповідає за підприємство через людей в нинішньому складі його керівництва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.