Робитимуть електрику з відходів: під Києвом збудують сучасний сміттєпереробний хаб

Підприємство не лише позбавлятиме регіон твердих побутових відходів, але й допоможе долати енергетичну кризу й відключення електроенергії, оскільки зможе й собі докладатися до її виробництва

Сміття переробка підприємство електроенергія
Миколі Калашнику в Обухові показали, як виглядає сучасне сміттєпереробне підприємство

У Київській області планують створити сучасний сміттєпереробний хаб. За задумом, він водночас забезпечуватиме й екологічну утилізацію відходів, і виробництво електроенергії. Де саме розташовуватиметься підприємство, поки невідомо, втім, йдеться про Обухівський район Київщини.

Про плани зі зведення нового сучасного сміттєпереробного хабу розповів очільник КОВА Микола Калашник. За його словами, проєкт нині ще на стадії обговорення. А мова йде про замкнений цикл переробки твердих побутових відходів із додатковим "бонусом" у вигляді отримання електроенергії.

"Під час наради в Обухові з представниками громад і керівництвом "Обухівміськвторресурси" обговорили будівництво заводу із замкненим циклом переробки ТПВ", — зазначив посадовець у дописі.

Калашник стверджує, що проєкт передбачає залучення європейських партнерів, нульові токсичні викиди, виробництво до 10 МВт електроенергії та використання залишкового тепла для обігріву міста. Хаб, каже начальник КОВА, створить нові робочі місця і "сприятиме екологічній свідомості" громад.

Про те, якою є позиція місцевих громад, у КОВА не згадують. Напевно, до опитування місцевих щодо згоди на побудову такого хабу справи ще не дійшли. Дійсно, "нульові токсичні викиди" є чудовою обіцянкою, але наскільки вдасться її дотриматись і чи впорається обладнання із обсягами сміття, - вже друге питання.

Величезна промзона та центр ментального здоров'я військових: що створюють на Київщині

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Бучі на Київщині з'явилася промислова зона з інвестиційним магнетизмом. Там офіційно відкрили індустріальний парк КИТ. Це вже тринадцятий індустріальний парк на Київщині. Наразі тут запрацювала перша черга: 7,6 тис кв м виробничо-складських приміщень і 1,6 тис кв м офісних площ, тривають роботи над другою та третьою чергами.

Також ми повідомляли, що Міноборони створить перший у країні ментальний центр здоров’я для військовослужбовців. Він поєднуватиме фізичну і психологічну реабілітацію і сприятиме соціальній адаптації ветеранів. А розмістять його на базі колишнього закритого мисливсько-рибальського клубу на Київщині, який раніше використовувався для відпочинку високопосадовців і бізнесменів, а нещодавно був повернутий у державну власність за рішенням Верховного Суду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube