Інформатор довідався, скільки коштують та звідки подорожують популярні пізні сезонні фрукти, що вирощують на Київщині, а також імпортовані хурма та мандарини
На київських ярмарках фруктові розкладки вже буяють "осінніми" кольорами, від блідо-жовтого та зеленастого до ядучого помаранчу. Відходить сезон груш - залишилися лише самі морозостійкі (сорт "Бера"), зате вже повноцінно почався сезон імпортної хурми та цитрусів з Грузії. На ринку неохоче розповідають, як ці фрукти дістаються до України - проте обмовляються, що якби вони подорожували "офіційним" маршрутом, були б у півтора раза дорожчими.
Фруктові розкладки Інформатор розшукав на одному зі столичних ярмарків. Так, яблука та залишки грушок на торгівельних розкладках - з Київської, а також Черкаської областей. Яблука - "Чемпіон", "Рубін", "Симиренко" продають по 40 грн/кг. Більш ранні, а тому вже зів'ялі, сорти розпродують по 30 грн/кг. А з грушок залишився лише найпізніший сорт "Бера", що не боїться заморозків. Його плоди, також вже дещо пов'ялі, продають по 30 грн/кг.
Зате вже почався передноворічний сезон хурми та цитрусових. Помаранчеві плоди їдуть до Києва з Азербайджану (вважаються кращими, бо "менше в'яжуть") та Грузії. На питання Інформатора про маршрут, яким вони дістаються до України, продавці загадково розводять руками: "питайте не в нас, але якби їхали "офіційно" - були б у півтора раза дорожче". Офіційно - це кораблем до румунської Констанци, а звідти фурами через український кордон десь під Чернівцями.
Звичайна хурма коштує від 80 грн/кг. Корольок, а також "солодка, як мед" через PR-націнку - 95 грн, сорт "Шарон" - 120 грн, а цей же сорт, але вже з іспанським "паспортом" - 130 грн/кг. "Ситуація по мандаринах" наступна: солодкі вже є, їх чимало, і вже можна рушати за цитринами на ярмарок. Ціна - від 80 за звичайний, "без кісточок". 90 коштує грузинський, але гарніший за перший. А от сорт "Клементин" продають за 100-120 грн/кг.
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що ціни на картоплю у Києві найближчі кілька тижнів лишатимуться на нинішньому рівні. Але ближче до новорічних свят "стратегічний овоч" може здорожчати. Причиною цього буде зміна місця зберігання овоча - його доведеться тримати у сухому прохолодному місці, тобто в овочесховищах, що потребуватиме додаткових витрат на електроенергію.
Також ми писали про те, що борщовий набір для киян здорожчав майже вдвічі від минулого року, і навіть ярмарки вже не рятують. За останні місяці неприємно зросли ціни на базові овочі, і прогноз від фермерів на зиму не надто оптимістичний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.