Учасники повинні мати поглиблені знання з алгоритмізації та програмування в технологіях Node.JS + TypeScript + C++
Чи слід знижувати швидкісний режим у Києві
Активісти просять залишити швидкість на рівні 50 км/год на основних магістралях
Чи варто залишити швидкість на рівні 50 км/год, чи, як завжди, підвищити її до 80 км/год?
голосів
Поворот не туди
"Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а "втащити" йому - прояв героїзму, то всім нам - величезна жирна "двійка"
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев - про скандал зі шкільною постановою, де "герої" б'ють співробітника ТЦК
"Шахрая - до відповідальності"
"В партії розуміють, що скандал із шахраєм, який використовував ім’я політичної сили, б’є по репутації всієї організації. Ми закликаємо правоохоронців та суд притягнути шахрая до максимальної відповідальності, згідно закону"
Заява партії УДАР про свого колишнього члена, очільника Одеського осередку, який намагався вирішити "земельне" питання у Києві
416627 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у Києві
Київрада створює КП, яке опікуватиметься долею людей, що приїхали до столиці у пошуках спокійного життя
Закупівлі влади у Києві
Улюблений телеканал Віталія Кличка накупив начиння та приладдя на понад 13 млн грн
Колапс у метро скасовано
У Києві нарешті відкрили рух оновленою ділянкою тунелю "синьої" лінії метро
Чи відчули ви на собі перекриття руху?
голосів
Цитата тижня
"Іде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер".
Віталій Кличко, міський голова Києва, в інтерв'ю The Times
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
07.04.2025
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Кулінарний рецепт від Інформатора
Євген Кошовий випадково приготував арабський сніданок з єврейським відтінком
"Не можу сказати, що я великий кулінар, але дещо таки виходить добре. А історія в тому, що мої дівчатка залишили мене одного і все, що було в холодильнику, я засунув у сковорідку й, як виявилося, ця яєчня називається шакшука", - розповів артист.
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 07.04.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.99
56.59
56.99
37.82
60.82
57.66
56.82
36.82
61.99
58.99
57.99
37.98
-
52.82
50.04
34.44
61.99
58.99
57.99
37.99
56.99
54.99
53.99
34.99
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
547.48
DOGECOIN (DOGE)
0.14
THETA (THETA)
0.69
LITECOIN (LTC)
68.51
BITCOIN (BTC)
77222.27
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Річку Почайну у Києві звільняють з бетонного колектору: коли та чим завершаться роботи
У 2024 році можна буде побачити перші масштабні результати відновлення водойми. Роботи заплановані у декілька черг.
Відновлення річки почалося у 2021 році, коли водойму дістали з колектору, розширили її русло до 4 метрів та почали укріплювати береги габіонами (сітчаста конструкція для укріплення берега – ред.). На січень 2022 року вже було зроблено понад 50 метрів, а здати першу чергу планували влітку.
Проте війна змінила ці плани й понад рік ніяких робіт не проводилось. У 2023 році до робіт все ж повернулися. Про це розповів інфраструктурний оглядач Антон Сидоренко.
«Зараз продовжуються роботи з розчищення та укріпленню річки. Наразі від бетонних укосів та лотків, які були встановлені в 50-70-ті роки, вже звільнили майже 200 метрів річки. Частину замінили на габіони, іншу частину, де можна зробити пологий схил, просто викладають камінням. Це надає річці більш природний вигляд та робить майбутній парк неймовірно красивим місцем», - розповів у відео Антон Сидоренко.
За його словами, в межах першої черги проєкту було повністю реконструйовано шлюз та територію біля нього, розчищено невелику частину річки, береги викладено камінням та зроблено сходинки, які будуть вести до майбутнього парку другої черги відновлення. Наразі роботи з благоустрою території ще не завершені та будуть продовжуватись поетапно.
Зверху це місце схоже на хрест.
Відомо, що у планах встановлення спеціального місця для хрещення. Поряд буде амфітеатр як місце зустрічі вірян, збору екскурсій або проведення заходів
«Це спуск до води з обох боків річки, який зверху нагадує хрест. Тут можна буде занурюватись у воду під час водохреща. Символічний хрест оздоблять кортенівською сталлю. Це метал брудно-помаранчевого кольору, вкритий іржею. Цей матеріал будуть використовувати для інших художніх елементів парку, щоб передати атмосферу історичності місцевості», - розповів оглядач.
На річці встановили шлюз.
Киянин показав, що русло річки повністю розчищене, береги вже укріплені, засіяні травою схили та зроблена частина доріжки.
Що відомо про річку Почайну
Як розповів Антон Сидоренко, річку Почайна раніше називали Йорданською.
«Це історична річка у Києві. У її водах сам князь Володимир Великий в 988 році хрестив Київську Русь. Це відбувалося біля її вливання у Дніпро в районі теперішньої Поштової площі», - розповів киянин.
Він вказав на те, що в ті часи Почайна була повноводною річкою, яка брала свій початок біля Вишгорода.
«Хоча річка збереглася і дотепер, проте її русло суттєво змінилося. У 30-х роках Почайну частково засипали, аби прокласти залізничне кільце зі станціями Петрівка та Оболонь. Саме тоді Почайна зникає з мапи міста», - вважає Антон Сидоренко.
Остаточним ударом по Почайні було зведення житлового масиву Оболонь у 1960-70-ті роки, після чого річку перетворили на систему озер Опечень, з'єднаних колектором.
Інформатор писав, що у Києві завершують будівництво парку на Йорданському озері.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.