Річку Почайну у Києві звільняють з бетонного колектору: коли та чим завершаться роботи

Читать на русском

У 2024 році можна буде побачити перші масштабні результати відновлення водойми. Роботи заплановані у декілька черг.

Читать на русском
Почайна, парк, річка, Київ
Роботам завадила повномасштабне вторгнення

У 2024 році можна буде побачити перші масштабні результати відновлення водойми. Роботи заплановані у декілька черг.

Відновлення річки почалося у 2021 році, коли водойму дістали з колектору, розширили її русло до 4 метрів та почали укріплювати береги габіонами (сітчаста конструкція для укріплення берега – ред.). На січень 2022 року вже було зроблено понад 50 метрів, а здати першу чергу планували влітку. 

Проте війна змінила ці плани й понад рік ніяких робіт не проводилось. У 2023 році до робіт все ж повернулися. Про це розповів інфраструктурний оглядач Антон Сидоренко.

 

«Зараз продовжуються роботи з розчищення та укріпленню річки. Наразі від бетонних укосів та лотків, які були встановлені в 50-70-ті роки, вже звільнили майже 200 метрів річки. Частину замінили на габіони, іншу частину, де можна зробити пологий схил, просто викладають камінням. Це надає річці більш природний вигляд та робить майбутній парк неймовірно красивим місцем», - розповів у відео Антон Сидоренко.

Річку Почайну у Києві продовжують розчищати від бетонних конструкцій 1

У руслі річки тривають роботи. Скрін з відео Антона Сидоренка.
У руслі річки тривають роботи. Скрін звідео Антона Сидоренка.

За його словами, в межах першої черги проєкту було повністю реконструйовано шлюз та територію біля нього, розчищено невелику частину річки, береги викладено камінням та зроблено сходинки, які будуть вести до майбутнього парку другої черги відновлення. Наразі роботи з благоустрою території ще не завершені та будуть продовжуватись поетапно.

Зверху це місце схоже на хрест.
Зверху це місце схоже на хрест.

Відомо, що у планах встановлення спеціального місця для хрещення. Поряд буде амфітеатр як місце зустрічі вірян, збору екскурсій або проведення заходів

«Це спуск до води з обох боків річки, який зверху нагадує хрест. Тут можна буде занурюватись у воду під час водохреща. Символічний хрест оздоблять кортенівською сталлю. Це метал брудно-помаранчевого кольору, вкритий іржею. Цей матеріал будуть використовувати для інших художніх елементів парку, щоб передати атмосферу історичності місцевості», - розповів оглядач.

На річці встановили шлюз.
На річці встановили шлюз.

Киянин показав, що русло річки повністю розчищене, береги вже укріплені, засіяні травою схили та зроблена частина доріжки.

Що відомо про річку Почайну

Як розповів Антон Сидоренко, річку Почайна раніше називали Йорданською.

«Це історична річка у Києві. У її водах сам князь Володимир Великий в 988 році хрестив Київську Русь. Це відбувалося біля її вливання у Дніпро в районі теперішньої Поштової площі», - розповів киянин.

Він вказав на те, що в ті часи Почайна була повноводною річкою, яка брала свій початок біля Вишгорода.

«Хоча річка збереглася і дотепер, проте її русло суттєво змінилося. У 30-х роках Почайну частково засипали, аби прокласти залізничне кільце зі станціями Петрівка та Оболонь. Саме тоді Почайна зникає з мапи міста», - вважає Антон Сидоренко.

Остаточним ударом по Почайні було зведення житлового масиву Оболонь у 1960-70-ті роки, після чого річку перетворили на систему озер Опечень, з'єднаних колектором.

Інформатор писав, що у Києві завершують будівництво парку на Йорданському озері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.