Ракета залишила велетенську вирву під Києвом: це міг бути снаряд від КНДР - експерт

Читать на русском

Внаслідок вибуху в Бучанському районі вигоріли всі дерева в радіусі 40 метрів. Мова може йти про ракету КN-23

Читать на русском
Ракета, вирва, Бучанський район
На характер вирви впливають багато факторів

Внаслідок вибуху в Бучанському районі вигоріли всі дерева в радіусі 40 метрів. Мова може йти про ракету КN-23

За попередніми даними, у Бучанському районі Київщини після збиття силами ППО 15 лютого могла впасти саме корейська балістична ракета, а не російський "Іскандер". Внаслідок вибуху в лісі утворилася величезна вирва. А в радіусі близько 40 метрів були випалені всі насадження.

Ці факти можуть наштовхнути на думку, що корейські боєприпаси є більш руйнівними, ніж їхні російські аналоги. Однак насправді це не зовсім так. Про це в коментарі Інформатору розповів експерт з озброєнь, головний редактор видання Defense Express Олег Катков.

Журналіст "України на часі" відвідав місце падіння ворожого снаряду, яким армія рф атакувала Київщину вранці у четвер. За словами кореспондента, вирва, яка утворилася внаслідок вибуху у Бучанському районі Київської області, мають ширину та глибину близько 10 та 8 метрів відповідно. Також навколо в радіусі близько 40 метрів повністю все випалено - всі насадження знищено вибуховою хвилею.

Не під запис співробітники правоохороних органів повідомили журналісту, що, попередньо, над Київською областю збили ворожу балістичну ракету, яку росії передала Північна Корея. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат також не виключив, що ворог міг застосувати північнокорейську ракету КN-23. Проте, як пояснив Інформатору експерт Олег Катков, розмір вирви не може бути доказом більшої руйнівної сили снарядів КНДР у порівнянні з російськими "Калібрами".

"Так, вирва велика, але є низка аспектів. По-перше розмір воронки безпосередньо залежить від грунту. Так, якщо грунт піщаний, то воронка буде більше, ніж у випадку з кам'янистою. Також залежить від механізму підриву. Якщо бойова частина детонує після заглиблення в грунт, то воронка знову ж таки буде більше. Є дуже багато змінних факторів - навіть температура грунту впливає на це", – розповів експерт.

Європейські дослідники минулоріч дійшли висновку, що ракета KN-23 має достатньо місця для 1500 кг бойової частини в порівнянні з 800 кг для ракет комплексу "Іскандер". Водночас скільки вибухівки було в ракеті, яка вибухнула на Київщині 15 лютого наразі невідомо. Максимальна зафіксована дальність пуску північнокорейської ракети становить близько 690 км. Цей снаряд має довжину 7,5 м, діаметр 0,95 м та загальну масу 3415 кг.

Росіяни вдарили ракетами по Україні 15 січня: що відомо

Рано вранці у четвер російські окупанти запустили по Україні 26 ракет різних типів. Серед них були Х-101, "Іскандери" (або північнокорейські аналоги KN-23), С-300, КАР Х-59 та "Калібри". Протиповітряна оборона знищила половину повітряних цілей ворога.

Загарбники атакували зокрема й Київщину. Сили ППО знищили всі повітряні цілі, які летіли на столицю та область.

Останні ракетні обстріли росією українських міст показали бажання агресора повернутися до знищення енергетичної інфраструктури. Авіаексперт Анатолій Храпчинський розповідає про те, що саме зараз найбільш необхідне для України - ракети ППО чи пришвидшення поставок літаків F-16.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.