Опозиційно налаштовані до міського голови депутати наполягають на створенні тимчасової комісії, яка вивчить фінансування й ефективність роботи Мунохоронців, які ще й заброньовані від мобілізації до лав ЗСУ
У Київраді планують детально дослідити доцільність існування Муніципальної охорони. Опозиційно налаштовані до міського голови депутати вважають її непрозорою структурою з надмірним фінансуванням і сумнівними функціями. Сам скандал виник через низку скандалів, пов'язаних з цією структурою, останній з яких - через охорону/супровід особисто Кличка під час заходів на Оболоні у суботу, 5 квітня.
Про наміри створити Тимчасову контрольну комісію для дослідження витрат на діяльність Муніципальної охорони, та й самої доцільності її існування, повідомив Андрій Вітренко, депутат Київради й лідер фракції "Слуг народу". Він зауважив, що на бюджет лягають важким тягарем витрати на "приватну армію" мера замість реальної безпеки громадян (Вітренко є очільником "бюджетної" комісії у Київраді), і додав, що місту утримання структури коштував понад мільярд гривень за останні три роки.
"Муніципальна охорона, яку колись пафосно презентували як захист міста та працевлаштування ветеранів, фактично перетворилася на непрозору структуру із надмірним фінансуванням та сумнівним функціоналом", - написав Вітренко у соцмережах зранку у понеділок, 7 квітня.
Вітренко зазначив, що бажає перевірити ефективність розподілу й використання коштів, законність закупівель та реальні результати діяльності Муніципальної охорони у Києві. Він додав, що охоронці періодично потрапляють до скандалів - і навів у приклад стрип-клуб Tootsie, до якого причетний міський голова (його брат Володимир Кличко є бенефіціаром ПрАТ "Театральне", на якому працює заклад, також він оформлений на Леоніда та Лідію Палатних - батьків друга дитинства Кличка та голови виконкому його партії УДАР Артура Палатного).
"Працівники підприємства продовжують охороняти приватні бізнеси, які входят в орбіту друзів мера - наприклад, нічний клуб Tootsie. До цього всього значна частина персоналу КО заброньована від мобілізації, хоча ніякими незамінними працівниками охоронці не є", - зауважив Вітренко у колонці для видання КП.
Ще один приклад залученості Муніципальної охорони до забезпечення супроводу особисто міського голови навели київські Telegram-канали в суботу, 5 квітня: Віталій Кличко разом з директором Департаменту територіального контролю КМДА ходили пішки по пішохідно-велосипедній дорозі від вул. Прирічної до Оболонського острова. Зазвичай нею пересуваються також автівки, і місцеві мешканці сваряться з водіями-порушниками - але цього разу в'їзди на дорогу були перекриті одразу декількома екіпажами охорони, світлини з якими також виклали у місцевих групах.
"Поки що її (ТКК Київради - Ред.) створення саботується, але ми дотиснемо", - пообіцяв Андрій Вітренко у дописі.
Нагадаємо, днями Інформатор писав, що комісія Київради з питань архітектури, містобудування й земельних відносин обрала собі нового голову. Ним став Олесь Маляревич, багаторічний депутат міськради від партії УДАРу Віталія Кличка, нині - молодший сержант роти ударних БПЛА та артилерійської розвідки. Його пов'язують з колишнім секретарем міськради ще за часів Черновецького, Олесем Довгим, крім цього, він був першим заступником голови Дніпровської РДА.
Також ми розповідали, що міський голова Києва подав кандидатуру свого нового заступника до Київради. Цим кандидатом є Олег Куявський, який нині працює заступником директора Департаменту муніципальної безпеки. У системі влади Києва Куявський дуже давно: Інформатор знайшов його декларацію за 2014 рік, коли той був ще на посаді заступника директора у Департаменті суспільних комунікацій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.