Стоматолог розповіла, до яких нетипових хвороб можуть приводити недоглянуті зуби - вражаючий перелік ускладнень
Друге, на що люди звертають увагу при знайомстві, це посмішка та зуби. Згідно з дослідженням “The Daily Mail”, за рівнем впливу на оцінку чужої краси зуби йдуть одразу після очей.
Однак ті, хто нехтує здоров’ям ротової порожнини, не тільки позбавляють себе привабливої посмішки. Вони ще й ставлять під загрозу власну якість життя: складно насолоджуватися моментами, маючи зубний біль. І кожен, хто хоч раз його відчував, з цим погодяться.
Але, на жаль, крім зубного болю людина може отримати набагато серйозніші проблеми зі здоров'ям. Для більш глибокого занурення в цю тему, ми поспілкувались з головним лікарем провідної Київської стоматології Костюк Ганною, яка поділилася своїм багатим досвідом і знаннями про те, які проблеми з зубами можуть впливати на загальне здоров'я людини.
Серед мільйонів бактерій, є ряд таких, що викликають карієс – поступове руйнування емалі. У складніших випадках через захворювання у зубі з’являються уражені порожнини, процес поширюється далі.
Пародонтит же вражає ясна та інші м’які тканини, викликаючи запалення, біль, свербіння та появу гною. А послаблені ясна не можуть утримувати зуби, що стає причиною їх зміщення чи навіть випадіння.
Причиною проблем із ротовою порожниною стають бактерії. Ці ж бактерії потім з кров’ю потрапляють до різних органів та систем організму, на які чинять різний вплив. До найпоширеніших проблем зі здоров'ям варто відзначити:
Гормональний стан жінок при надії дуже змінюється, що впливає і на розвиток запальних процесів. Однак бактерії, що потрапляють з кров’ю до плаценти, негативно впливають на розвиток малюка. Тому пародонтит у вагітних удвічі збільшує вірогідність передчасних пологів та народження дитини з низькою вагою. Тому вагітним необхідно запобігати запаленню ясен та не затягувати з лікуванням, якщо воно таки з’явилось. Усіх цих ризиків можна уникнути, якщо підтримувати гігієну ротової порожнини. Як не припускатися помилок у догляді?
Аби застрахувати себе від проблем з зубами та їх наслідків, варто дотримуватись простого алгоритму:
Також варто звернути увагу на вибір засобів для догляду.
Наприклад, ліпше надати перевагу електричній зубній щітці замість звичайної. Це збільшить ефективність чистки, однак зменшить час: з 3-5 хвилин до 2. Чим коротший процес, тим вірогідніше вам не буде важко виділити на це час. Також вибір на користь електричної щітки допоможе уникнути механічного пошкодження емалі. Воно відбувається тому, що часто люди надто сильно та агресивно тиснуть щіткою на зуби.
Прибічникам класичного варіанту ліпше обирати щітки з м’яким та рівним ворсом, а також змінювати щітку не рідше, ніж кожні три місяці.
Не варто думати, що зубна паста є лише додатком – вона відіграє важливу роль під час чищення.
Зубні пасти поділяються на декілька типів:
Також необхідно зважати на склад. При карієсі стануть у нагоді пасти з фтором, а при пародонтиті вони зовсім не підійдуть – потрібна буде паста без фтору, з протизапальною дією. Людям, які мають обидві проблеми, лікар допоможе визначитися, яка саме паста стане у нагоді.
Декілька простих щоденних звичок та регулярне відвідування стоматолога допоможе вам зберегти власне здоров’я, красиву посмішку та впевненість у собі.