Податківець наскаржився на магазин алкоголю до поліції: що вирішив суд

Читать на русском

У понеділок, 19 лютого 2024 року, близько шостої години вечора працівник податкової прийшов до магазину «Алкоопт» у Києві, але щось пішло не так, і він наскаржився на нього до поліції.

Читать на русском
суд, Київ, алкоголь
В магазині заявили, що вони не торгують алкоголем без ліцензії

У понеділок, 19 лютого 2024 року, близько шостої години вечора працівник податкової прийшов до магазину «Алкоопт» у Києві, але щось пішло не так, і він наскаржився на нього до поліції.

19 лютого 2024 року о 17:45 до відділу поліції звернувся співробітник державної податкової служби. Він заявив, що нібито в магазині «Алкоопт» продають алкоголь без ліцензії. Тому податківець просив направити на місце дільничного офіцера поліції, щоб той склав протокол та магазин оштрафували. Про це йдеться у матеріалах справи від 18 березня 2024 року. 

Може податківця не так обслужили, чи у магазині не було його улюбленого напою, але поліція навідалася до закладу. Однак не змогла зафіксувати продаж спиртного без дозволу.

«Дослідженням письмових пояснень (податківця) установлено, що він лише абстрактно послався на здійснення у вказаному магазині діяльності з продажу алкогольних напоїв, без вказівки на конкретні факти такого продажу», - написано у матеріалах справи, які є на сайті судового реєстру.

Магазина «Алкоопт» був зареєстрований на фірму «Діоніс Культ». Керівницею цього підприємства була жінка, якій через «наводку» податківця загрожував штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн.

Що було у суді

В суді жінка заперечувала свою провину, а її адвокат наполягав, що у фірми «Діоніс Культ» була ліцензія на право продавати алкоголь. Проте у той час спиртним не торгували, тому що його тільки завезли. Ймовірно через це податківець засмутився.

«В магазин були завезені алкогольні напої, проте торгівля ними не здійснювалась. Доказів, які б підтверджували продаж алкогольних напоїв та отримання прибутку від такого продажу, в матеріалах справи немає», - заявляв адвокат та просив закрити провадження та нікого не штрафувати.

Суддя Дарницького районного суду Києва Тамара Трусова уважно прочитала протокол, але не знайшла там доказів, що жінка щось продавала від імені «Діоніс Культ». А це було важливим для вирішення – чи дійсно саме вона щось робила без дозволу.

«Суду не надано належних та достатніх доказів на підтвердження факту продажу алкогольних напоїв без отримання ліцензії на провадження цього виду господарської діяльності», - зазначила суддя Трусова.

Наявність алкоголю на складах «Діоніс Культ» не підтверджує, що його продавали. Крім того, на фірму була зареєстрована ліцензія на право роздрібної торгівлі алкоголем з 22 лютого 2024 року по 22 лютого 2025 року.

Не маючи доказів, окрім підозр податківця, 18 березня 2024 року суддя Тамара Трусова вирішила закрити справу та нікого не штрафувати.

Бренді-Колу та пиво Арсенал конфіскували в дохід держави

У жовтні 2023 року мешканка Києва хотіла зняти гроші у банкоматі, але її картка була заблокована. У банку вона дізналася, що пенсійний рахунок заблокований державним виконавцем за рішенням суду. Так киянка довідалася, що платить штраф, хоча на засідання до суду її начебто не запрошували. 

Разом з протоколом до суду потрапили письмові пояснення пенсіонерки, де вона сама визнала, що того дня торгувала алкоголем. Тому у березні 2023 року жінку оштрафували на 3 тис. 400 грн, змусили заплатити 536 грн судового збору та конфіскували «Бренді-Колу» й пляшки з пивом.

Інформатор писав який штраф довелось сплатити за продаж пива неповнолітньому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.