Під Києвом у багатоповерхівці вибухнув газовий балон - що його власник зробив не так

Зазвичай, мешканці звичайних багатоквартирних будинків використовують туристичні балони з газом в момент знеструмлень, і забувають про елементарні правила безпеки

Вибух газовий балон Київська область
Фото квартири після вибуху показала поліція Київщини: на щастя, не сталося займання

У багатоповерховому будинку на Софіївській Борщагівці під Києвом у четвер, 5 вересня, стався вибух. Причиною стала помилка у використанні побутового газового балону власником квартири. Він використовував туристичний газовий пальник, найімовірніше, з порушенням правил безпеки - у підсумку обладнання вибухнуло. Зрештою, нині правоохоронці встановлюють справжню причину інциденту.

Про вибух розповідає прес-служба поліції Київщини у Telegram та ГУ ДСНС у Київській області. Повідомлення про інцидент, що стався в ЖК "Софія", надійшло рятувальникам о 13:08. Вибухнуло на 7 поверсі 11-поверхівки, постраждав 33-річний чоловік, він, кажуть у ДСНС, отримав опіки першого ступеня, але від госпіталізації відмовився.

Як з’ясувалось, на кухні у квартирі вибухнув побутовий газовий балончик. Вибухом вибило віконну раму. На щастя, обійшлося без пожежі, але певні висновки з історії зробити вже можна. Річ у тому, що, через відключення електроенергії кияни підігріють або готують їжу на портативних туристичних пальниках, які під’єднуються до газових балонів. Але є правила експлуатації, яких необхідно ретельно дотримуватись.

Зокрема, є дуже поширена помилка власників таких балонів. Мова про розміщення балонів просто на електроплитах, які припиняють працювати одночасно зі знеструмленнями. Але, щойно постачання електроенергії відновлюється, конфорки таких плит знову починають розігріватися. Що й призводить до вибухів балонів.

Ще одним фактором ризику є зберігання газових балонів у зоні дії прямих сонячних променів. Вони здатні розігріти стінки балонів настільки, що ті вибухають, вивільнюючи стиснений газ всередині. Так, минулого року на Позняках на балконі багатоповерхівки вибухнув туристичний балончик, який нагрівся на сонці. Після цього виникла пожежа.

Лише 1,5% займань у Києві стались через акумулятори чи зарядні станції - статистика 

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що із загальної кількості у 1851 пожеж, що сталися у Києві за останні 6 місяців, лише 29 трапились через проблеми з джерелами живлення. Це не так і багато: виходить, що 1,5% займань стались через вибух акумулятора, некоректно працюючий генератор чи зарядну станцію. Якщо ж брати статистику саме пожеж, що виникли через джерела живлення, то найнебезпечнішими є якраз акумулятори та павербанки, а найрідше проблеми виникають через використання інверторів.

Також днями ми розповідали про те, що на Київщині триває боротьба з лісовими пожежами. Горить, зокрема, і в зоні відчудження - там, кажуть надзвичайники, вогонь вже вдалося локалізувати. Для боротьби зі стихією задіюють додаткові сили й техніку, а також особовий склад Збройних сил України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube