Петиція про збереження будинку Грубера у Києві набрала голоси: чи заберуть її у забудовника, Андрія Шевченка

Читать на русском

Столичні активісти вимагають переглянути рішення про продаж цієї ділянки компанії, пов'язаній з чинним президентом Української асоціації футболу, та провести відновлення будівлі

Читать на русском
Активісти виступили проти забудовника у Києві
Компанія, яку пов'язують з Андрієм Шевченком, планує збудувати на місці історичної будівлі офісний центр з магазинами, рестораном та підземною автостоянкою.

Столичні активісти вимагають переглянути рішення про продаж цієї ділянки компанії, пов'язаній з чинним президентом Української асоціації футболу, та провести відновлення будівлі

На сайті КМДА набрала необхідні голоси петиція щодо необхідності збереження Садиби Грубера. Активісти просять відкликати рішення про продаж цієї ділянки компанії, пов'язаній з чинним президентом Української асоціації футболу Андрієм Шевченком. А також зобов’язати власника будівлі укласти охоронний договір на пам’ятку й провести її реставрацію.

Петиція про необхідність зберегти будинок Грубера замість побудови на його місці офісного центру набрала 6309 голосів. Тепер її зобов'язаний розглянути київський міський голова, Віталій Кличко. Автор, Анатолій Погорілий, стверджує, що дві сусідні будівлі, також пам’ятки, уже передали ТОВ "Златовлад" у 2014 році. У результаті, протягом десяти років від об’єктів культурної спадщини залишилися лише фасадні стіни, а внутрішню дворову частину розчистили для нового будівництва.

У тексті петиції Погорілий просить відкликати рішення про продаж цієї ділянки компанії "Златовлад". В неї непрості власники: це ТОВ пов'язують з ексфорвардом національної збірної, нині - президентом Асоціації українського футболу Андрієм Шевченком. Також автор вимагає зобов’язати власника будівлі укласти охоронний договір на пам’ятку - і, зрештою, відреставрувати будинок, який стоїть затягнутим у будівельну тканину вже впродовж кількох років.

Зазначимо, що будинок на вулиці Прорізній, 25-А, є флігелем Садиби купця Грубера, побудованої 1882 року. Попри охоронний статус памʼятки, вона перебуває у занедбаному стані. Власне, цінність будівлі - не лише у її зовнішньому вигляді чи віці. Як зазначає відомий український журналіст, історик Вахтанг Кіпіані, вона важлива і як історичний обʼєкт. Тут працювали визначні діячі українського демократично-визвольного руху: Левко Лукʼяненко, Михайло Горинь, Василь Овсієнко.

З історії питання: як будинок передавали Шевченку під забудову

Нагадаємо, у середині січня Київрада таки передала памʼятку архітектури на Прорізній, 25а для будівництва офісного центру Андрієві Шевченку. Йдеться про продаж земельної ділянки площею 0,09 га у Шевченківському районі Києва ТОВ "Златовлад" з метою "реконструкції нежитлових будівель під офісний центр з магазинами, рестораном та підземною автостоянкою". Ділянка під флігелем Садиби Грубера належала КП "Міський медичний центр проблем слуху та мовлення "Суваг".

Також ми писали про те, що Комісія Київради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин узгодила передачу будинку Грубера компанії Андрія Шевченка. Це сталося наприкінці грудня, на останньому у 2023 році засіданні. Там планують побудувати офісний центр з магазинами, рестораном та підземною автостоянкою.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Контроверсійні версії стосовно збиття російських літаків викликають запитання. Заява Путіна про неможливість збиття російського літака власною ПВО породжує сумніви, особливо після збиття А-50. Чи спрямовані ці твердження на м'яке відношення до події та відмову визнати можливості України у збиванні літаків? Наш співбесідник, авіаційний експерт Анатолій Храпчинський, розгляне ці аспекти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.