Ощадбанк списав з рахунку киянина, куди йому нараховували пільги, понад 17 тисяч гривень - чи повернув суд гроші

Читать на русском

За словами чоловіка, під час підписання заяви про приєднання працівники Ощадбанку не роз'яснювали порядок договірного списання коштів

Читать на русском
Ощадбанк
Ощадбанк списав у клієнта з картки 17 378 гривень

За словами чоловіка, під час підписання заяви про приєднання працівники Ощадбанку не роз'яснювали порядок договірного списання коштів

Чоловік хотів отримати нараховані пільги на його рахунок в Ощадбанку в готівковій формі. Працівники фінустанови переконали клієнта відкрити рахунок. Однак під час цієї процедури йому не повідомили про існування заборгованості перед банком. 

Як наголошується у рішенні Печерського районного суду Києва, чоловіку, як учаснику бойових дій, нараховуються пільги. Їх частину він хотів отримати у готівковій формі в касі відділення АТ "Ощадбанку". Працівники переконали його відкрити поточний рахунок, на який перерахують кошти, оскільки готівкою не видадуть. З цією метою громадянин подав заяву про приєднання, згідно з якою відкрили поточний рахунок у національній валюті та видали платіжну картку для користування.

За словами чоловіка, під час підписання заяви про приєднання працівники фінустанови не роз'яснювали порядок договірного списання коштів, а також не повідомили про існування заборгованості перед банком. На рахунок надійшло 5 700 гривень, які одразу списали. Згодом ще надійшли кошти у розмірі 11 677 гривень, які так само списали. 

"Клієнт використовував встановлений йому кредит шляхом зняття готівки протягом тривалого часу, але не виконав взятих на себе зобов'язань та порушив умови п. 1.12, 1.14 та 1.18 договору комплексного банківського обслуговування. Строк прострочення становить понад 58 днів і заборгованість - 24 924 гривень", - вказали в Ощадбанку. 

Розгляд справи 

З'ясувалось, що чоловік раніше подавав АТ "Ощадбанк" заяву про встановлення кредиту з бажаним розміром у 29 тисяч гривень. Згодом він подав ще одну заяву про відкриття рахунку на умовах тарифного пакета "Мій рахунок". Згідно з пунктом 6.3.2 клієнт надав згоду банку на спрямування коштів, отриманих у кредит за банківським продуктом "Моя кредитка" у рахунок погашення наявних використаних лімітів кредитів, встановлених на його поточних рахунках, відкритих у банку.

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Він мав кредит у фінустанові, тож кошти стягували в рахунок його погашення. 

"Отже, при зарахуванні коштів на рахунок позивача у розмірі 5 700 гривень та 11 677 гривень АТ "Ощадбанк" виконав договірне списання, що сторони передбачили у заяві про приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки), яка є складовою такого договору. Суд прийшов до висновку, що позов безпідставний і задоволенню не підлягає", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.