Оформлю на дружину, так спокійніше: чи дійсно у Сервісних центрах Києва ажіотаж з переоформлення авто

Читать на русском

Інформатор навідався до кількох СЦ столиці, щоб перевірити, наскільки багато відвідувачів хочуть оформити другу чи третю автівку на родичів та друзів, щоб уникнути її "мобілізації" на потреби ЗСУ та спеціальних служб

Читать на русском
Переоформлення автівок через побоювання їхньої мобілізації на потреби ЗСУ за новим законом
людей у СЦ із наміром перереєструвати автівки дійсно побільшало, але говорити про ажіотаж з цього приводу не варто

Інформатор навідався до кількох СЦ столиці, щоб перевірити, наскільки багато відвідувачів хочуть оформити другу чи третю автівку на родичів та друзів, щоб уникнути її "мобілізації" на потреби ЗСУ та спеціальних служб

У новому Законі "Про внесення змін..." (по-простому - "Про мобілізацію"), підписаному президентом, є норма про мобілізацію автомобілів, якими володіють звичайні українці. Забиратимуть не усі авта, а виключно ті, у яких є потреба в ЗСУ чи ГУР, ба навіть більше - єдиний транспортний засіб мобілізувати не зможуть. А відтак, кияни, які володіють двома та більше автівками, заспішили перереєструвати "надлишкові" авта - на родичів, дружин, "безлошадних" друзів. Інформатор з'ясував, що 19 квітня відбувається в сервісних центрах Києва.

З цього приводу виникло чимало апокрифів та фейків. У соцмережах показували фото нібито з регіональних Сервісних Центрів МВС України (СЦ) з чималими чергами, а пройти перереєстрацію через "Дію", кажуть, неможливо в принципі - застосунок "підвисає" і не дозволяє операцію через "великий наплив бажаючих". Інформатор вирішив перевірити, чи дійсно у СЦ збираються великі черги, та скільки людей в принципі хоче перереєструвати авта. Для цього ми відвідали три столичні СЦ.

В знаменитому "супер-МРЕВ" йде ремонт

У Сервісному центрі МВС України №8042, що на вул. Мрії (колишня Академіка Туполева) на столичному Святошині "аншлаг". Людей багато, причому є відвідувачі з усіх питань: цей СЦ колись був найбільшим у Києві "хабом" зі складання іспитів на вождіння автомобілів, і до сьогодні має славу "великого МРЕВ" (так звали СЦ до реформи 2016 року). Проте зараз велика кількість відвідувачів пов'язана, скоріше, не з історичною пам'яттю, скільки з реконструкцією головного корпусу СЦ.

У СЦ на вул. Мрії йде ремонт - наразі відвідувачів приймають у старому корпусі (зліва), а відремонтований (справа) наразі закритий
У СЦ на вул. Мрії йде ремонт - наразі відвідувачів приймають у старому корпусі (зліва), а відремонтований (справа) наразі закритий

Складання екзаменів, надання адміністративних послуг тощо нині відбуваються у другому, "запасному" корпусі СЦ - а потужність в нього десь вполовину менша, ніж на старому місці. І відтак біля віконечок створюються черги із киян, які бажають переоформити автівки, отримати водійські посвідчення, зробити інші документи. Ще на вході помічаємо типових завсідників СЦ (скоріше, ще за епохи МРЕВ - хоч і зараз, подейкують, робота в них є): це особливий тип "київських ділових людей" із заклопотаними обличчями, мобільними телефонами, притиснутими до вуха, і щілько зціпленими зубами.

Ділків, чи то пак, "рішал", минаємо - до них питань сьогодні немає. Натомість підходимо до відвідувачів. На наше питання "хто тут для того, щоб переоформити авто?" руки підняло до десятка людей - відтак, послуга затребувана, хоч надто великого ажіотажу і немає.

"Розумні користаються з лайфхаку політиків"

Другим СЦ, який ми відвідали, став №8043, що у приміщенні ТРЦ "Ретровіль" на просп. Правди у мікрорайоні Виноградар. Він має дещо специфічну функцію: тут видають права, інші документи, що не пов'язані з автівками. Також тут можна записатись на складання іспитів (у попередньому СЦ ця функція займе значно більше часу через завантаженість). Втім, є й такі кияни, хто вирішив переоформити автівки.

"Я займаюся оформленням "автообновки", купив якраз днями звичайну машину (малолітражну - Ред). Одразу ставлю її на дружину - за духом я не "ухилянт", але так, мені здається, спокійніше. Розумні люди давно вже користаються з "лайфхаку" українських політиків - тримати порох сухим, а автівки чи квартири записувати на родичів", - напівжартома сказав Інформатору чоловік, який представився Павлом і займав одне з останніх місць у черзі.

У СЦ, що в одному з торгівельних центрів Києва, не надто людно - проте є й "перереєстратори"
У СЦ, що в одному з торгівельних центрів Києва, не надто людно - проте є й "перереєстратори"

"В робочому режимі"

Нарешті, СЦ №8044, що на вул. Павла Усенка на київському Лівобережжі, у п'ятницю, 19 квітня, залюднений десь вполовину від звичного об'єму відвідувачів. Розгадка проста: у держслужбовців короткий день, і, знаючи про це, відвідувачі переносять свої візити сюди на більш сприятливий час. Втім, до віконечок все одно вишикувалася чимала черга на півтора десятки відвідувачів.

Цей СЦ також має специфічну функцію - тут, за переконанням київських водіїв, "найкращі експерти з оцінки автівок", тому саме сюди їдуть переоформлюватися і з правого берега. І - так, на наше питання, скільки саме людей з черги воліють саме переоформити автівки, руки несміливо підняло десь 40% відвідувачів.

"Власне, все відбувається в робочому режимі: зараз обробляється рівно стільки ж заявок на перереєстрацію транспорту, скільки й було раніше", - запевнив нас співробітник СЦ, який чергував біля вхідних дверей.

Зважаючи на короткий день, у СЦ на Лівобережжі небагато народу - близько півтора десятків у черзі і ще 10-12 людей поза нею
Зважаючи на короткий день, у СЦ на Лівобережжі небагато народу - близько півтора десятків у черзі і ще 10-12 людей поза нею

Зробимо висновок. Так, людей у СЦ із наміром перереєструвати автівки дійсно побільшало. І вони є навіть у тих Центрах, де ця функція є побічною й не головною. Але говорити про особливо великий ажіотаж з цього приводу не варто: ніхто не займає місця під СЦ з шостої ранку, і перереєстрація працює у робочому режимі.

Які автівки будуть мобілізовувати для ЗСУ та чи повернуть їх потім - подробиці

Нагадаємо, днями Інформатор написав великий матеріал про мобілізацію автотранспорту: які саме автівки забиратиме ТЦК, а також - що робитимуть з водіями, які не з'явилися за повісткою. Спойлер: потреби у сімейних седанах чи малолітражках в ЗСУ немає - потрібні рамні позашляховики, спецтехніка, автобуси та вантажні авта.

Також ми розповідали, що у ТЦК Києва почали активний розшук ухилянтів. Про це свідчить повідомлення від поліції Києва, яка вже отримала понад 5 тисяч звернень від ТЦК щодо встановлення місцезнаходження військовозобов'язаних киян. Третину з розшукуваних вже доставили до ТЦК для складання адмінматеріалів. Щодо інших поки тривають дії зі встановлення місця перебування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.