Найбільший дзвін Києво-Печерської лаври нагадуватиме про полонених та зниклих безвісти

Читать на русском

Дзвонар щодня дзвонитиме 9 разів одразу після загальнонаціональної хвилини мовчання

Читать на русском
Лавра започатковує меморіальну традицію
Традицію дзвонити в дзвін починають на честь військовополонених та депортованих українців

Дзвонар щодня дзвонитиме 9 разів одразу після загальнонаціональної хвилини мовчання

З 5 грудня Києво-Печерська лавра започатковує традицію "Дзвін пам'яті та Надії". Щодня на Великій лаврській дзвіниці, після загальнонаціональної хвилини мовчання, дзвонар битиме в найбільший дзвін Лаври. Цю традицію починають на честь українських військовополонених та депортованих до рф.

"Битиме 9 разів, символізуючи 9 років війни, і нагадуватиме українцям та людям усього світу про військових, які перебувають в полоні, цивільних громадян, яких незаконно утримують у московських катівнях, зниклих безвісти, депортованих до рф дітей і дорослих", — розповідають у Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра".

У Лаврі додали, що "Дзвін Пам’яті та Надії" започаткували на підтримку українців, які протистоять російській воєнній агресії, та акція "нашої спільної національної присяги, що ми пам’ятаємо і боремося за повернення кожного українця".

"Удари дзвону мають лунати, допоки останній військовополонений не повернеться додому. Кожен, хто повертається з російського полону або депортації, матиме змогу долучитися до щоденної акції особисто", — повідомили у Лаврі.

Як до лаври потрапили двоголові орли

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що у Києво-Печерській лаврі відкрили для огляду Велику дзвіницю включно з найвищим поверхом, який довгий час знаходився на ремонті. Там, на четвертому рівні, знаходиться унікальний карильон - куранти з 8 тонів, з яких кожні 15 хвилин лунає діатонічна гамма.

Також ми розповідали, що дзвіницю, а також інші елементи в лаврі (наприклад, люстру в Трапезній церкві) прикрашають двоголові орли. Саме такий є наразі символом та гербом рф. Ми дослідили, чи є підстави для видалення таких символів з релігійних об'єктів України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.