Над Баштою №5 Київської фортеці хочуть звести 73-метровий будинок: активісти кличуть на захист пам'ятки

Пам'яткоохоронці спробують скасувати містобудівні умови і обмеження, видані забудовнику на зведення чималої висотки просто на Печерську у Києві

Забудовник Київ Башта №5 Київської фортеці
Суд із порятунку башти №5 Київської фортеці відбудеться 17 жовтня о 15:00, Дядюк кличе громадськість підтримати його позов

У Києві громадськість добиватиметься судового скасування містобудівних умов і обмежень, що були видані для будівництва височенної споруди просто над Баштою №5 Київської фортеці. Нині йдеться нібито про зведення 27-метрового будинку, але у містобудівних документах йдеться про граничну висоту у 73 метри, відтак, забудовник підкорегує плани і, найімовірніше, будуватиме таки величеньку споруду. А передача землі під будівництво над пам'яткою архітектури відбулася ще за часів Леоніда Черновецького - ймовірно, в інтересах його колишнього зятя, Олександра Супруненка, і його брата.

Про судовий захист Башти №5 Київської фортеці що на вул. Рибальській, 22 (Печерськ) повідомив відомий пам'яткоохоронець, юрист, голова ГО "Кияни об'єднуємось" Олександр Дядюк. Він нагадує, що ще за часів мерства Леоніда Черновецького Київрада незаконно продала землі впритул до пам'ятки архітектури ТОВ "ЛВ-Холдинг", навіть не звертаючи уваги на те, що землі належали не місту, а Міноборони.

"За цією аферою маячить постать київських земельних магнатів братів Супруненків. Забудовник зараз божиться, що будівництво буде не вище 27 метрів. Проте містобудівні умови та обмеження видані їм на граничну висоту 73 метри. І ви будете сміятись, але, як слідує з містобудів, Департамент (містобудування і архітектури - Ред.) заборонив будувати менше 26,5 метри", - пише Дядюк у своєму Facebook.

Пам'яткоохоронець каже, що забудовник розробив проєктну документацію на висоту у 27 метрів, але у Києві вже бувало чимало випадків, коли проєкт коригували в сторону збільшення (а у даному разі, нагадаємо, можна підвищувати будівлю аж до 73 метрів). Дядюк подав позов про скасування містобудівних умов та обмежень, виданих на таку будівлю.

Суд у справі, каже юрист, запланований на четвер, 17 жовтня 2024 року. Справу розгляне Печерський райсуд Києва в порядку спрощеного провадження - вже згаданий Департамент містобудування і архітектури КМДА взагалі клопотав про залишення позову без розгляду, каже Дядюк.

Супруненки отримали будинок навпроти ЦУМу і споруду біля узніжжя Батьківщини-матері

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київрада планує передати оточенню колишньомго зятя Леоніда Черновецького, бізнесмена Олександра Супруненка, ділянку землі під будинком просто на Печерському пагорбі, біля узніжжя Батьківщини-матері, за адресою вул. Лаврська, 33. Там розташована одна з будівель НПП "Навігатор Л", що спеціалізується на машинобудівництві та має проєкти, пов'язані з атомною, гідро- та тепловою енергетикою. Як стверджується у проєкті рішення, опублікованого на сайті Київради 23 вересня, самим будинком машинобудівного заводу компанія київського можновладця володіє ще з 2020 року.

А ще на початку 2024 року ми розповідали, що колишній зять екс-мера Черновецького з братом вже вдруге купують будинок на вул. Богдана Хмельницького у столиці, що просто навпроти київського ЦУМу. Споруда є пам'яткою архітектури, і коштувало Супруненкам понад 150 млн грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube