На тепло вдома чекати до тижня: у КМДА пояснили, чому батареї ще холодні

Опалювальна система української столиці є однією з найбільших у Європі, відтак, на її повноцінний запуск треба буде витратити чималий час, пояснюють у міській адміністрації столиці

КМДА опалення батареї ТЕЦ
ТЕЦ столиці вже готові до роботи, втім, на запуск системи опалення все одно піде ще тиждень

У Києві до старту опалювального сезону готові всі житлові будинки. Але опалювальна система української столиці - одна з найбільших у Європі, відтак, на її повноцінний запуск треба буде витратити чималий час. Йдеться про тиждень - відтак, на тепло вдома доведеться ще зачекати.

Про причину, з якої опалювати житлові будинки у Києві починають дуже поволі, розповіла в ефірі Громадського радіо радниця заступника голови КМДА Юлія Грамотна. За її словами, у столиці вже всі будинки, включаючи ті, що керуються ОСББ, отримали акти готовності до опалювального сезону. Також провели всі необхідні регламентні роботи на станціях теплопостачання, котельнях, центральних теплових пунктах, великих ТЕЦ.

Тобто технічно, каже Грамотна, Київ готовий до запуску опалювального сезону. Утім, у місті 3 тис. км теплових мереж. А запуск такої великої системи потрібує додаткового часу - близько семи днів.

Втім, є ще одна магістральна проблема. Про неї Інформатор вже розповідав - це масштабні знеструмлення: без електроенергії не буде працювати також опалення в будинках. Відтак, щоб батареї були теплими, будинкам потрібні альтернативні джерела енергопостачання.

"Місто відшкодувало понад тисячу одиниць обладнання для житлових будинків. Йдеться про генератори, безперебійні джерела живлення, сонячні електростанції. Кілька разів ви бачили, що мер Києва відвідував будинки із досить потужними сонячними електростанціями, які в умовах знеструмлення можуть забезпечувати роботу ліфтів, помпових груп. Тому що в багатьох будинках саме від електрики, від електричних помп залежить система теплопостачання і водопостачання", — пояснила Грамотна.

Радниця заступника голови КМДА підкреслює: хоч всі будинки у Києві готові до опалення, всі вони мають різний рівень енергостійкості. Тому в столиці діє чотири різні програми для підвищення рівня енергостійкості житлових будинків. Це, зокрема, "70/30%" для ОСББ та ЖБК, яка дозволяє виконати енергоефективні заходи: утеплити фасади, встановити індивідуальні теплові пункти, відрегулювати роботу помпових груп.

Також це програма "Капремонти", для всіх будинків. Вона дозволяє все те, що й "70/30%", але включає ще низку послуг, в тому числі заміну ліфта чи інженерних мереж. А вже після початку повномасштабного вторгнення почала діяти програма часткового відшкодування незалежних джерел живлення — генераторів, сонячних електростанцій тощо.

"Також діє Револьверний фонд в місті Києві. Це підприємство, яке надає пільгові й достатньо гнучкі, з погляду отримання й умов, кредити та позики для ОСББ і ЖБК або інших будинків, які обрали управителя", — роз’яснює Юлія Грамотна.

Опалення у Києві вмикають "під заморозки": навіщо міська влада чекала до останнього

Нагадаємо, про те, що саме у середу, 30 жовтня 2024 року, у Києві мають нарешті увімкнути довгоочікуване опалення у житлових будинках, розповідав днями сам Віталій Кличко. Зниження температури, що очікується на поточному тижні, зробило свою справу та “підштовхнуло” старт опалювального сезону - проте батареї, сказав міський голова, потеплішають не в усіх відразу, на повноцінний запуск системи знадобиться тиждень.

Також ми писали, що вже 2-3 листопада 2024 року у Києві очікується різке похолодання. Вночі у столиці вже будуть помірні заморозки, а вдень у неділю, 3 листопада, температура становитиме лише до +6°C. Відтак, синоптики радили столичній владі вже з початку наступного тижня, 28-29 жовтня, розпочинати опалювальний сезон у столиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube