У Києві 2023 рік став майже найтеплішим в історії: якою була погода минулого року

Читать на русском

Середня температура була вищою, ніж зазвичай, впродовж 11 місяців року - окрім квітня, який видався холоднішим

Читать на русском
Температурні рекорди
Погода у Києві минулоріч була чи не найтеплішою за всю історію досліджень

Середня температура була вищою, ніж зазвичай, впродовж 11 місяців року - окрім квітня, який видався холоднішим

2023 рік був другим найтеплішим в історії Києва за історію спостережень. Середньорічна температура склала 10,8 градусів тепла, що на 1,8 градусів вище кліматичної норми. Власне, рекорд було поставлено в другому півріччі (коли середня температура склала 13,3°С).

Кліматичні підсумки 2023 року підбили у Центральній геофізичній обсерваторії ім. Бориса Срезневського. Рік став другим у рейтингу найтепліших після 2020-го. Перевищення норми середньомісячними температурами були впродовж 11 місяців року, окрім квітня, який був холоднішим, ніж звичайно. А особливо відзначились січень, серпень і вересень, які мали найбільші відхилення – 2,9 градусів, 3,4 градусів, 3,9 градусів відповідно.

Найнижчою температура була 8 лютого: 10,3 градусів морозу, найспекотніше було 29 серпня, коли температура у затінку сягнула 35,9 градусів тепла. Кліматологи кажуть, що рік був багатим на здобутки: загалом у Києві було зафіксовано 47 температурних рекордів, причому найбільше їх було у січні - 16 та серпні - 12.

Самих лише опадів випало 673 мм, що відповідає 109% кліматичної норми. Однак у часі вони розподілились вкрай нерівномірно - по дві місячні норми у липні та квітні та лише 1,5% від середніх багаторічних показників у травні.

Тепло пов'язане з явищем "Ель-Ніньо" - західні вчені

Нагадаємо, що злива у Києві 10 липня побила піввіковий рекорд добової кількості опадів. Як стверджують кліматологи, в один момент у столиці випало 51,9 мм опадів, що на 21,6 мм перевищило попередній рекордний показник 1978 року.

За словами західних вчених, аномальне тепло, зокрема і в Україні, пов’язане з кліматичним явищем під назвою Ель-Ніньо, під час якого слабшають пасати, і тепла морська вода відтісняється назад на схід, до західного узбережжя Америки. Американські експерти зазначають, що в екваторіальній частині Тихого океану Ель-Ніньо вже призвів до підвищення температури, регулюючи кількість опадів, атмосферний тиск та інші фактори, які називають "глобальним потеплінням".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.